وزیر اقتصاد: دارا دوم ۵ شهریور عرضه می شود

وزیر اقتصاد از حل مشكلات پیش روی تاسیس صندوق دارا دوم آگاهی داد و اظهار داشت: در نخستین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارادوم اقدام خواهد شد.
به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، فرهاد دژپسند دقایقی قبل در گفتگویی تلویزیونی درباره حواشی بوجود آمده پیرامون عرضه دارا دوم در بورس، از حل مشکلات پیش روی تأسیس این صندوق آگاهی داد و اظهار داشت: در نخستین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد.
وزیر اقتصاد با اشاره به حواشی بوجود آمده پیرامون دارا دوم اظهار داشت: برای عرضه صندوق دارا دوم هماهنگی های خوبی انجام شده بود اما در اجرا مشکلاتی پیش آمد؛ برداشت این بود که برای عرضه دارا دوم، وزارت اقتصاد می تواند نسبت به تأسیس صندوق اقدام نماید تا مدیریت صندوق توسط وزارت نفت صورت گیرد اما در قانون بودجه آمده است که دستگاه تخصصی باید برای تأسیس و مدیریت صندوق وارد عمل شود که در این مورد، دستگاه تخصصی وزارت نفت می باشد.
وی اضافه کرد: با هماهنگی های خوبی که بین ما و وزارت نفت انجام شد، قرار بر عرضه بود اما با عنایت به این که این پروسه به درازا کشید، سازمان خصوصی سازی تصمیم به عرضه بلوکی صندوق دارا دوم گرفت.
وی افزود: اما بر طبق صحبت هایی که امروز با آقای زنگنه، وزیر نفت داشتم، مقرر شد در نخستین فرصت نسبت به تأسیس صندوق اقدام گردد که در این راستا تلاش ها بر این است که در نخستین چهارشنبه شهریور ماه در هفته دولت نسبت به عرضه این صندوق اقدام گردد.
دژپسند اظهار داشت: ازاین رو عرضه بلوکی شرکت های مشمول دارا دوم از امروز متوقف می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد مزایای صندوق دارا دوم تصریح کرد: یکی از خاصیت های خوب دارا دوم این است که همه آحاد ایرانی می توانند نسبت به خرید سهام آن اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: برخلاف دارا یکم که سقف دو میلیون تومانی برای خرید سهام آن در نظر گرفته شده بود، سقف دارا دوم مطابق با مصوبه دولت به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.
دژپسند با اشاره به اینکه با کارت ملی می توان سهام دارا دوم را خرید، اظهار داشت: خریداران دارا دوم در این معامله از تخفیف ارزش سهام برخوردار می شوند.
وی تاکید کرد: خریداران دارا دوم درواقع یک سبد سهام متشکل از سهام پالایشگاه اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس را به صورت متمرکز خریداری می کنند.