رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین: صحبت كردن درباره مبحث FATF در شرایط كنونی یك مبحث فرعی است

به گزارش مدیرسا رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین با اشاره به اینكه قفس برای سیستم بانكی كشور همان تحریم های ظالمانه آمریكاست، اظهار داشت: صحبت كردن درباره مبحث FATF در شرایط كنونی یك مبحث فرعی است.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، مجیدرضا حریری در گفت و گویی تصریح کرد: سوئیفت و تبادلات بانکی تحت تاثیر بازی بزرگ تری به نام تحریم آمریکاست و صحبت کردن درباره مبحث «اف ای تی اف» در شرایط کنونی یک مبحث فرعی است. اگر تحریم های شدید آمریکا را مانند یک قفس فرض نماییم که بانکهای ایرانی در آن هستند، از «اف ای تی اف» بعنوان بندی یاد می شود که دست و پای سیستم بانکی کشور را بسته است. در حقیقت وقتی سیستم بانکی کشور در قفس است، چه فرقی می کند که دست و پای آنرا بسته باشند یا باز گذاشته باشند.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین اضافه کرد: قفس برای سیستم بانکی کشور همان تحریم های ظالمانه آمریکاست و تسلط این کشور بر بخش بزرگی از اقتصاد دنیا سبب شده در شرایط کنونی تبادلات بین المللی بانکی برای بانکهای ایرانی سخت تر از گذشته شود.
وی افزود: این تحریم ها (تحریم ۱۸ بانک ایرانی) تاثیر چندانی بر فعالان اقتصادی ندارد و بیشتر از یک دهه است که بانکهای کشور ما تحریم است. از سال ۱۳۹۰ به بعد یاد گرفتیم ارز را به صورت چمدانی وارد کشور نماییم.

منبع: