استاندار مركزی: باند دوم محور غرق آباد نوبران تا بهار ۱۴۰۰ زیر بار ترافیك می رود

به گزارش مدیرسا مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: باند دوم محور غرق آباد نوبران تا بهار ۱۴۰۰ زیر بار ترافیک می رود.
سیدعلی آقازاده امروز سه شنبه ۱۸ آذرماه در جلسه بررسی مشکلات بخش نوبران در شهرداری نوبران اظهار نمود: انسجام و همبستگی عمومی مردم استان و اعمال محدودیت ها در کنار همراهی مردم باعث شد که آمار مبتلایان و مرگ و میر کرونایی استان شیب نزولی به خود بگیرد.
وی به هماهنگی و هم افزایی مناسب بین دستگاههای اجرایی شهرستان ساوه و بخش نوبران اشاره نمود و اظهار داشت: نقش بارز خیرین در بخش نوبران و راه اندازی مراکز سلامت خیرساز توسط اخوان شهیدی توانسته است شاخصهای بهداشتی و درمانی منطقه را ارتقا دهد.
آقازاده به جاده ارتباطی ساوه به نوبران اشاره نمود و اظهار داشت: دو سال است در تلاش هستیم تا ۱۰ کیلومتر غرق آباد و نوبران که آسفالت شده و نیازمند یک رویه آسفالت نهایی و تجهیزات جاده ای است به پایان برسد ولی پروژه زمانبر شده و چون پروژه ملی است بدلیل محدودیت اعتباری مشمول زمان شده است. امیدواریم تا بهار سال آینده بتوانیم آن را زیر بار ترافیک ببریم و مابقی مسیر این محور با تخصیص اعتبار لازم اجرایی شود.
وی در مورد اداره ثبت در نوبران اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد چنانچه موافقت خویش را با تأسیس نمایندگی اداره ثبت در بخش نوبران اعلام نماید با تجهیز ساختمانی که در نظر گرفته شده و واگذاری یک خودرو با مصوبه شورای برنامه ریزی استان، مجوز راه اندازی آن صادر خواهد شد.
استاندار در مورد مالکیت اراضی کشاورزی هم اظهار داشت: یکی از نگرانی های دستگاههای نظارتی کشور مبحث زمین خواری است که با سند دار شدن اراضی بخش اعظمی از این معضل برطرف خواهد شد.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، محمد سبزی نماینده و زرندیه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست اظهار داشت: حضور مسؤلان در مناطق محروم در رفع مشکلات مردم بسیار موثر و راهگشاست، البته این بازدیدها و جلسات باید مصوبه و خروجی داشته باشد.
وی خواهان تعیین تکلیف آغاز فعالیت نمایندگی اداره ثبت در بخش نوبران شد و اظهار داشت: مصوبات باید در سریعترین زمان ممکن اجرایی شود چونکه مرور زمان و افزایش تورم روند اجرا را زمان بر می کن. د
سبزی ساماندهی محورهای مواصلاتی را همچون مطالبات مردم در این بخش دانست و اضافه کرد: بهره برداری از عملیات تعریض و دو بانده شدن محور غرق آباد به نوبران به طول ۱۰ کیلومتر مشمول مرور زمان شده و با وجود تخصیص ۷۰ میلیارد ریال، اما به علت برودت هوا، این پروژه زمانبر و طولانی شده است.
وی اجرای پروژه های بنیاد مسکن و تعیین تکلیف اراضی زراعی و کشاورزی و اختلافاتی که با منابع طبیعی وجود دارد را از دیگر مشکلات برشمرد و اضافه کرد: درست نیست که یک کشاورز که مالک ده ها هکتار زمین است برای دریافت وام ضامن عرضه نماید ولی چون اراضی آنها سند ندارد، بعنوان وثیقه بانکی پذیرفته نیست.
وی در مورد لایحه بودجه هم اظهار داشت: لایحه بودجه سال آینده با عنایت به مناطق محروم در حال بررسی و تصویب است تا نگاه ویژه ای به مناطق کمتر برخوردار شود.
حسام الدین شهیدی رئیس شورای اسلامی شهر نوبران هم به حجم خدماتی که در بخش نوبران صورت گرفته است اشاره نمود و اظهار داشت: خدمات صورت گرفته پس از انقلاب در بخش نوبران قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست.
وی به ارتقای شاخصهای حوزه سلامت در این بخش اشاره نمود و اظهار داشت: استقرار نمایندگی ادارات شهرستان در بخش نوبران لزوم دو چندان دارد و باید گره های این مشکل باز شود.
تامین آب شرب، تقویت شبکه برق، ضعف اینترنت در مناطق روستایی و همینطور ضرورت تقویت پوشش اپراتورهای تلفن همراه، حل مساله تخصیص زمین به روستائیان برای ساخت و ساز و بهبود وضعیت اینترنت روستاها، بهسازی جاده های دسترسی همچون مشکلاتی بود که در این سفر مطرح و برای حل آن تصمیم گیری شد.
استاندار مرکزی در بدو ورود به بخش نوبران با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدای والامقام این دیار ادای احترام کرد.
سیدعلی آقازاده مقرر است در سفری یک روزه به شهرهای نوبران و غرق آباد از مرکز بهداشت شهر نوبران و ساختمان جهاد کشاورزی بخش نوبران بازدید بعمل آورد.
برگزاری نشست هم اندیشی در شهرداری نوبران به منظور بررسی مشکلات، بازدید از طرح های بنیاد مسکن در روستای یاتان و مقصود آباد، بازدید از خط انتقال برق بخش نوبران به طول ۳۸ کیلومتر که در دست اجراست که با تکمیل این پروژه مشکل افت فشار و ولتاژ روستاهای منطقه برطرف می شود، بازدید از پروژه های در دست اجرای شهرداری غرق آباد، بازدید از شهرک صنعتی غرق آباد و شرکت دامدشت (میهن) از دیگر برنامه های سفر یک روزه استاندار مرکزی به شهرهای نوبران و غرق آباد است.
استاندار مرکزی در ادامه، غرق آباد را به مقصد ساوه ترک کرده و کلنگ راه اندازی درمانگاه سلامت آموزش و پرورش شهرستان ساوه را در زمینی به مساحت هزار متر مربع و زیربنای ۵۰۰ متر مربع ویژه فرهنگیان بر زمین خواهد زد.
بخش نوبران از توابع شهرستان ساوه شامل دو شهر نوبران و غرق آباد با ۱۰۲ روستای کوچک و بزرگ است که در مجموع افزون بر ۲۵ هزار نفر جمعیت را در برگرفته است.

منبع: