رئیس جهاد كشاورزی استان مركزی: ۵۰ درصد تولید تخم مرغ در استان مركزی مازاد بر نیاز است

به گزارش مدیرسا رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: ۵۰ درصد تولید تخم مرغ در استان مرکزی مازاد بر نیاز است که به همراه مازاد مرغ تولیدی به سایر استان های کشور صادر می شود.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، مجید آنجفی ظهر سه شنبه در حاشیه آئین افتتاح کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی اراک، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: تولید مکمل های ویتامینه و معدنی دام و طیور می تواند جیره غذایی دام را تأمین کند و بهره وری را افزایش دهد.
وی ضمن اشاره به اینکه ۵۰ درصد تولید تخم مرغ در استان مرکزی مازاد بر نیاز است، اضافه کرد: همینطور بیشتر از ۷۰ هزار تن مرغ ساخته شده مازاد بر نیاز استان، به سایر استان های کشور صادر می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: در تولید گوشت قرمز استان مرکزی، با حدود ۵۵ هزار تن تولید سومین استان تولید کننده گوشت قرمز در کشور است.
آنجفی بیان نمود: کارخانه تولید مکمل ها و ویتامین های معدنی اراک از قدیمی ترین تولید کنندگان مکمل دامی کشور به حساب می آید که اخیرا بخش تولید مکمل های ویتامین و مواد معدنی این کارخانه به بهره برداری رسید.
گفتنی است، همزمان ۴ کارخانه دامپروری و دامداری در استان های کرمانشاه، اصفهان و کردستان و با حضور رئیس بنیاد مستضعفان به صورت ویدئوکنفرانس مستقر در قره کردستان به بهره برداری رسید.

منبع: