مقام مسئول در بازار سرمایه خبر داد؛ ۸۰ درصد معاملات بورس امروز توسط افراد حقیقی انجام شد

مدیر عامل بورس تهران اظهار داشت: امروز ۸۰ درصد معاملات توسط افراد حقیقی صورت گرفت که این نشان دهنده نقش پررنگ مردم در بورس است.

به گزارش مدیرسا به نقل از صدا و سیما، علی صحرایی در حاشیه عرضه اولیه یک شرکت معدنی اضافه کرد: هدف اصلی بورس، تامین مالی و افزایش سرمایه در بخش واقعی اقتصاد و یکی از راهکارهای آن عرضه اولیه در بورس است.
وی با اعلان اینکه عرضه اولیه، نشاط و شادی در بازار سرمایه ایجاد می کند، افزود: در این شرایط، عرضه های اولیه طرفداران خاص خودرا دارد بطوریکه امروز حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در عرضه اولیه شرکت کردند.
صحرایی اظهار داشت: شرکت معدنی که امروز در بورس تهران عرضه اولیه آن صورت گرفت ۲۸ هزار میلیارد تومان به ارزش بازار اضافه می کند.
وی اضافه کرد: در هفته های اخیر، دامنه نوسان نامتقارن در بازار اجرائی شد به سبب افزایش قیمت نفت و کامودیتی ها عمده شرکت های بورسی تهران رشد قابل توجه و سودآوری داشتند.
صحرایی افزود: ما به جهت اینکه هیجان را در بازار سرمایه متوقف نماییم دامنه نامتقارن ایجاد کردیم.
وی با اشاره به اینکه باتوجه به دانش مردم، هدف ما مدیریت بازار سرمایه است اظهار داشت: میزان نقدینگی که وارد بازار شده نسبت به دوره های رشد، کمتر شده، اما امروز بیش از ۸۰ درصد معاملات بورس توسط افراد حقیقی انجام شده است.
صحرایی اضافه کرد: امروز در سامانه معاملاتی اختلال و دستکاری صورت نگرفته و معاملات در سامانه به خوبی انجام شد.
وی افزود: یک عده از افراد شایعات زیادی را در فضای مجازی ایجاد می کنند که مردم باید آگاه باشند، برای اینکه مرجع اصلی، اطلاعیه ها سازمان بورس اوراق بهادار است.
مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: یک عده اهداف غیراقتصادی دارند که بطور قطع ما در بازار سرمایه پیگیر آن خواهیم بود.