نماینده خاش: وزیر امور خارجه در مورد بازگرداندن مرزبانان اقدام لازم را انجام دهند

به گزارش مدیرسا نماینده مردم خاش ضمن محكوم كردن اقدام تروریستی مرز میرجاوه بیان كرد: وزیر امور خارجه در مورد بازگرداندن مرزبانان اقدام لازم را انجام دهند.

به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، علی كرد نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره به ما و شهدا و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری و آرزوی موفقیت روز افزون برای دولت تدبیر و امید حمله تروریستی در مرز میرجاوه را محكوم نمود و اظهار داشت: از مسئولان می خواهم كه برای بازگرداندن مرزبانان دیگر تلاش كنند.

وی اضافه كرد: طرف خطاب من امروز بالاترین مقام اجرایی كشور یعنی رییس جمهور است. می خواهم مطالبات مردم را بیان كنم آقای روحانی، سیستان وبلوچستان الان در آتش خشكسالی می سوزد. معاون رییس جمهور به این استان سفر و از نزدیك مشكلات مردم را مشاهده كنند و برای رفع مشكلاتی كه گریبانگیر مردم است اقدام عاجل فرمایند. اقشار پایین در شرایط خوبی قرار ندارند و فقط با یارانه دولت زنده هستند. از وزرا می خواهم كه به مطالبات به حق مردم حوزه انتخابیه جامه عمل بپوشاند.

نماینده مردم خاش در تذكری به وزیر امور خارجه بیان كرد: در مورد بازگرداندن مرزبانان اقدامات لازم را انجام دهید. در مرزهای جنوب شرقی امنیت دیپلماسی برقرار شود. وزیر نفت هم در اجرای پروژه گازرسانی به خاش، میرجاوه و سراوان اقدام نماید. وزیر نیرو در مورد آب رسانی به خاش اقدام لازم را انجام دهد. با عنایت به این كه مدارس و فضاهای آموزشی در حوزه انتخابیه خشتی و گلی است وزیر آموزش و پرورش برای بهبود این فضاها تدابیر لازم را انجام دهد.

وی اضافه كرد: وزیر كشور در ارتقای مناطق حوزه انتخابیه اقدامات لازم را انجام دهد. خواسته مردم حوزه انتخابیه از وزارت راه این است كه در مورد مسیرهایی زاهدان ـ خاش، خاش ـ سراوان و سراوان ــ میرجاوه كه باعث تلفات جانی و مالی است اقدامات لازم را انجام دهند و این مسیرها را دو بانده كنند. وزارت بهداشت در مورد افزایش ظرفیت بیمارستان امام خمینی (ره) حوزه انتخابیه بیشتر فعال شدن بیمارستان شفای میرجاوه و تكمیل پروژه های درمانی حوزه انتخابیه اقدام نمایند.

وی در انتها بیان كرد: وزیر بهداشت در مورد تجهیز امداد خودروهای مراكز درمانی اقدام نماید.