سخنگوی وزارت امور خارجه: لغو مجوز پروازهای ماهان از طرف آلمان غیر قابل توجیه است

مدیرسا: سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان اظهار داشت: لغو مجوز پروازهای شركت هواپیمایی ماهان ایر به آلمان اقدامی شتابزده، غیر قابل توجیه و مغایر روح حاكم بر روابط دیرینه دو كشور است
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی با ابراز تاسف از لغو مجوز پروازهای شركت هواپیمایی ماهان ایر به آلمان آنرا اقدامی شتابزده و غیر قابل توجیه دانست.
این دیپلمات ارشد كشورمان، این اقدام طرف آلمانی را مغایر با روح حاكم بر روابط دیرینه ملت های ایران و آلمان خواند و اشاره كرد: این رفتار حركتی بی خود و احیانا ناشی از القاء اطلاعات نادرست توسط دیگرانی است كه از روند روابط بین دو كشور ناخشنودند.
وی ابراز امیدواری كرد: دولت آلمان با بررسی حقایق و بازبینی مجدد داده های اطلاعاتی خود نسبت به تجدید نظر بهنگام در این تصمیم ناصواب و نامطلوب كه می تواند ارتباطات و رفت و آمدهای مردمی را تحت تاثیر قرار داده و بی گمان خلاف مصالح و منافع روابط فی درخلال است اقدام نماید.
قاسمی اضافه كرد: بی شك هیچ منطق و دلیلی نمی تواند توجیه گر این گونه رفتارهای یك سویه و مبتنی بر داده های غلط و موهوم باشد و مرور چگونگی همكاریهای این شركت با طرف های آلمانی خود گویای نبود هیچ گونه نقطه منفی در كارنامه این همكاریهای متقابل است.