نوروزی: ورود كمیسیون حقوقی به سوژه باستی هیلز بی فایده است

مدیرسا: سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر ضرورت حراست از حریم رودخانه و منابع طبیعی بیان كرد: عوامل اجرایی جلوی ساخت ساز های باستی هیلز را بگیرند.
حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ساخت و سازها در شهرك باستی هیلز لواسان اظهار داشت: قانون در این عرصه مشخص است و تاكید دارد كه باید از منابع طبیعی حراست شود و نباید به رودخانه و حریم آن تجاوز شود.
وی ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه به خصوص در ماده ۳۸ بر حراست از منابع طبیعی تاكید داشتیم و سازمان ثبت اسناد و املاك دستگاه قضا را موظف كردیم كه باید با قید فوریت برای منابع طبیعی اسناد كاداستری صادر كند. چند سال از تصویب این قانون می گذرد اداره ثبت اسناد شمیرانات باید در این عرصه اقدام می كرد، متاسفانه همه در سهل انگاری ها و اشتباهات خود می گویند قانون وجود ندارد در صورتیكه قانون داشته ایم و مجلس آنرا تصویب كرده است، متاسفانه دائما شاهد ناتوانی، گریز از قانون و سهل انگاری هستیم.
سخنگوی كمیسیون حقوق و قضایی مجلس بیان كرد: در ماده ۲۹ قانون احكام دائمی برنامه های توسعه كشور تاكید گردیده است كه بهره برداری از جنگلها به پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه اجرائی ذی ربط و در قالب مصوبات هیأت وزیران امكان دارد و بهره برداری از مراتع و زیستگاه های طبیعی تنها برمبنای توان بوم شناختی(اكولوژیك) و لزوم حفظ آنها مجاز و مازاد بر آن ممنوع می باشد.
نوروزی اظهار داشت: در بسیاری از موارد دولت یا نتوانسته و یا حال نداشته است كه بخشنامه این قوانین را بنویسد، اگر به این ها عمل می كردند این مشكلات پیش نمی آمد، رودخانه، دشت ها و كوه ها همه سرمایه های ملی آینده این كشور است و نباید به آنها تعدی شود.
وی افزود: واقعیت این است كه شورای تامین شهرستان شمیرانات، راهبری لواساسنات، اداره اطلاعات سپاه و اطلاعات نیرو انتظامی شمیرانات، استانداری، رئیس كل دادگستری، شمرینات دادستان شمیرانات باید به این مساله ورود كنند و با دقت جلوی این ساخت و ساز ها را بگیرند، ما قانون داریم قانون هم شفافایت دارد و فقط مرد عمل می خواهد، مسئولین باید به میدان بیایند، اگر گوشه اسكناس هزارتومنی حقوق این مقامات كه اشاره شد یك ساییدگی پیدا كند فریادشان بلند خواهد شد اما برای جلوگیری از دست اندازی به این سرمایه ها نباید به میدان بیایند؟
نوروزی درانتها اشاره كرد: ورود كمیسیون حقوقی و قضایی به این مساله فایده ای ندارد بلكه در این عرصه نیاز به یك كار اجرایی می باشد، هر جا خلاء قانونی وجود داشت به ما بگویند تا ما قانون گذاری نماییم.

منبع: