در نخستین روز پاییز؛ رشد تاریخی روزانه معاملات تالار شیشه ای ثبت گردید

مدیرسا: در معاملات امروز، شاخص بورس تهران عدد ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد را ثبت نمود.

به گزارش مدیرسا به نقل از بازار سرمایه، در معاملات امروز (دوشنبه اول مهرماه) شاخص بورس تهران عدد ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد را ثبت نمود. شاخص هم وزن نیز با ۲۱۶۵ واحد افزایش به رقم ۹۰ هزار و ۱۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به كانال ۲۲۶ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۳۲ هزار و ۳۳۵ واحد را ثبت نمود. امروز آیفكس نیز با افزایش ۱۰۴ واحدی عدد ۴۱۲۱ را ثبت نمود.
امروز با دست به دست شدن ۵ میلیارد و ۳۵۳ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۸۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیشتر از ۲۳۶۸ میلیارد تومان رسید.
در معاملات امروز نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» به ترتیب با ۱۰۶۴، ۵۴۷ و ۵۳۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای «شگل»، «كبافق» و «سپ» به ترتیب با ۱۹، ۱۲ و ۱۰ واحد كاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت كردند. همین طور امروز «وتجارت»، «خساپا» و «وبصادر» پربیننده ترین نمادهای بورسی بودند. از طرف دیگر در تمام كرد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و خودرو و بانك به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
به گزارش سنا، بورس تهران در نخستین روز كاری پاییز به رشد تاریخی روزانه دست یافت و با پرش ۹۳۶۷ واحدی عدد ۳۱۱ هزار ۴۷۱ واحد را ثبت نمود. بگفته كارشناسان پیش بینی عملكرد مثبت شركت ها در شهریور ماه مهمترین دلیل رشد روزهای اخیر شاخص است.

منبع: