استاندار قزوین: تامین آب آشامیدنی شهر آبیك امسال در اولویت است

به گزارش مدیرسا استاندار قزوین اظهار داشت: با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی اجرای فاز اول طرح انتقال آب آشامیدنی از سد طالقان به شهر آبیك در اولویت است.
به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، شورای حفاظت منابع آبی استان قزوین ظهر چهارشنبه با حضور حمیدرضا جانباز مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كشور، علی فرخزاد معاون عمرانی، داود محمدی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در استانداری قزوین اجرا شد. هدایت الله جمالی پور در این نشست اظهار داشت: در شرایطی كه با كمبود و بحران آب مواجهیم باید بسرعت با عزم ملی برای رفع چالش ها همت نماییم تا وضعیت بدتر نشود.
وی بیان كرد: امروز كشور شرایط سختی دارد پس باید منابع در اختیار را خوب استفاده نمائیم و با اولویت بندی در راه منطقی گام برداریم. استاندار قزوین اضافه كرد: سوژه آب یك سوژه فراملی و فرا استانی است بطوریكه مردم تهران شاید نباید از سد طالقان سهم داشته باشند اما چون منافع ملی مطرح است سهم مردم پایتخت داده می شود. وی بیان كرد: روستاهای بالای ۵۰ خانوار در آبرسانی باید در اولویت باشد تا مشكلات مردم را حل نماییم و این طرح در قزوین نیز لازم است عملیاتی شود. جمالی پور درباب انتقاد نمایندگان برای سفر مسئولان كشوری به شهرستانها اظهارداشت: حرف نمایندگان اگر تند هم باشد برای ما نوش است چون دغدغه مردم را دارند البته نقد رسانه ها را هم باید پذیرا باشیم چون دلسوزانه است. وی اظهارداشت: آب آشامیدنی آبیك مشكل دارد و سفر مشاور وزیر برای حل این مساله مهمست البته مشكلات همه شهرها برای ما اهمیت دارد و شهرهای آبگرم، آوج، تاكستان، بویین زهرا و البرز برای ما مهمست و باید به همه مناطق سفر نماییم و با مشكلات آشنا شویم و در سفرهای بعدی جتما این دغدغه مورد توجه خواهد بود. استاندار قزوین اضافه كرد: وقتی تصمیم می گیریم نگاه ما به همه استان است برای اینكه استانداری فقط برای قزوین نیست اما در این سفر و در نیم روز نمی توانستیم به شهرستانها برویم پس دستاورد سفر مسئولان كشوری در اولویت است.
وی درباب مشاركت صنایع در ایجاد تصفیه خانه هم اظهار داشت: با شهرك های صنعتی هماهنگ خواهد شد تا از پساب استفاده گردد و از حفر چاه در این بخش جلوگیری شود كه این كار در ضهرك صنعتی لیا انجام شده است. استاندار قزوین اشاره كرد: دنبال عدالت هستیم و برای حقوق مردم تلاش می نماییم وقتی نمی گداریم روی سفید رود سد ساخته شود تا مردم گیلان مشكل نداشته باشند پس انتظار داریم روی سد كینه ورز هم همبن نگاه را داشته باشیم. جمالی پور اظهارداشت: خوشبختانه ظرفیت خوبی با حمایت معاون اول رئیس جمهور جناب آقای جهانگیری با دستوراتی كه دادند و جناب آقای نوبخت با توجه ویژه كه دارند و با كمك نمایندگان مشكل آب آشامیدنی را حل نماییم.
وی اضافه كرد: با استفاده بهینه از منابع آبی در بخش كشاورزی و اجرای طرح های تعادل بخشی و توسعه آبیاری مدرن بتوانیم نیازهای آبی استان را برطرف نماییم. استاندار قزوین اظهارامیدواری كرد تا آخر سال مشكل آب آشامیدنی شهرستان آبیك حل شود.

منبع: