مدیركل راهداری بوشهر اعلام كرد توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیك بین كامیونداران

به گزارش مدیرسا مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر از توزیع ۲۸ هزار حلقه لاستیك با نرخ دولتی در میان كامیونهای حامل كالاهای اساسی این استان آگاهی داد و اظهار داشت: پرداخت بیمه بیكاری و تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی با سه ماه تنفس از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده بوده است.
سید حمیدرضا علم در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از اقدامات حمایتی انجام شده برای رانندگان کامیون حامل کالاهای اساسی در اسفند ماه سال قبل و فروردین ماه امسال، تمدید غیر حضوری کارت هوشمند رانندگان و توزیع هزار بسته بهداشتی در میان آنها شامل ماسک، ژل ضدعفونی کننده، دستکش و دستمال کاغذی بوده است.
وی ادامه داد: پرداخت بیمه بیکاری برای این قشر زحمتکش و تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به صورت کارت خرید اعتباری از دیگر اقدامات حمایتی برای کامیونداران حامل کالاهای اساسی بوده که در این ایام انجام شده است. البته تسهیلات دارای سه ماه تنفس و به صورت ارزان قیمت به آنها ارائه شده و می شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر افزود: در اسفندماه سال سال قبل ۷۰۷ هزار تن انواع کالاهای اساسی با بیش از ۴۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع کامیون از بنادر این استان حمل و به سراسر کشور منتقل شد که این میزان نسبت به اسفند ماه سال ۱۳۹۷ حدود ۶ درصد رشد را نشان میدهد. همین طور میزان جابه جایی کالاهای اساسی در فروردین ماه امسال ۴۲۰ هزار تن بوسیله ۲۹ هزار دستگاه کامیون بوده که نسبت به فروردین سال قبل با کاهش حدود ۲۲ درصدی روبه رو شده است.
بگفته علم، کالاهای اساسی شامل برنج گندم و نهاده های کشاورزی و دامی است و عمده محصولات کشاورزی نیز همچون گوجه فرنگی، بادمجان و موز نیز در جابجایی دو ماه گذشته نقش پررنگی داشته و مواد اولیه سیمان و فرآورده های نفتی شامل بنزین و گازوئیل نیز توسط کامیونداران حمل شده است.
او همینطور با اشاره به ارائه حواله لایستک تشویقی به صورت غیر حضوری و آنلاین به رانندگان حامل کالای اساسی در دو ماه گذشته، اظهار داشت: طی دو ماه گذشته ۲۸ هزار حلقه لاستیک در میان کامیونداران حامل کالاهای اساسی توزیع شد و این سهمیه تشویقی به ازای پیمایش هر ۵ هزار کیلومتر برای رانندگان کامیون در نظر گرفته شده است که میزان پیمایش دو دو ماه گذشته به یک سوم کم شد تا از رانندگان حمایت بیشتری صورت گیرد. همین طور طبق گزارش های رسیده هیچ یک از رانندگان کامیون به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

منبع: