رئیس اتاق اصناف تهران اعلام كرد: فعالیت رستوران ها در ماه رمضان فقط به صورت بیرون بر

به گزارش مدیرسا رئیس اتاق اصناف استان تهران اظهار داشت: رستوران ها از افطار تا سحر همچون ماه رمضان سال قبل اجازه فعالیت دارند، اما به واسطه انتشار كرونا فقط باید بیرون بر باشند.
به گزارش مدیرسا به نقل از صدا و سیما، قاسم نوده فراهانی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه میان ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: ما تلاش داریم در این تفاهم نامه به واحدهای صنفی که به جهت شیوع بیماری کرونا صدمه دیدند، کمک نماییم و فعلاً هزار واحد صنفی را به این شرکت اینترنتی معرفی خواهیم کرد تا کالاهایشان را از این طریق به فروش برسانند.
وی اظهار داشت: این واحدهای صنفی حتما باید پروانه کسب داشته باشند و کالاهایی که عرضه می کنند، استاندارد تعریف شده و قیمتگذاری مشخص داشته باشد.
رئیس اتاق اصناف استان تهران اضافه کرد: مردم بدانند که همه این کالاهای عرضه شده به لحاظ کیفیت، قیمت و بهداشت کنترل شده است. نوده فراهانی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه رستوران ها در ماه مبارک رمضان و با عنایت به شیوع بیماری کرونا چگونه فعالیت خواهند کرد؟ اظهار داشت: همان گونه که پیش از ماه مبارک رمضان هم این رستوران ها به صورت بیرون بر فعال بودند در این ایام هم فقط باید غذا را از راه پیک یا فروش مجازی تحویل منازل دهند و کسی حق ندارد در سالن رستوران غذا را میل کند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این همه دستورهای بهداشتی ستاد ملی کرونا هم باید رعایت شود که علاوه بر رعایت بهداشت باید از هرگونه تجمع پرهیز شود.
رئیس اتاق اصناف استان تهران در پاسخ به سوالی در خصوص این که با عنایت به اظهارنظر اخیر استاندار تهران که احتمال دارد مجدد محدودیت هایی برای برخی مشاغل به جهت پیشگیری هر چه بیشتر از مبتلا شدن به بیماری کرونا اعمال شود، اظهار داشت: ما پیش از بازگشایی به همه اصناف تذکر دادیم که اگر پروتکل های ستاد ملی کرونا را رعایت نمایند درخواست ادامه فعالیت را خواهیم داد و اگر به تذکرات توجهی نکنند باردیگر به قبل برمی گردیم.
نوده فراهانی اضافه کرد: حالا اصناف موارد را رعایت می کنند و آن یک درصدی هم که رعایت نمی کنند ابتدا تذکر می دهیم و در صورت تکرار واحد صنفی پلمب می شود.
وی با اشاره به اینکه دستورهای ستاد ملی کرونا حتما باید اجرا شود، اظهار داشت: البته ما باید با کرونا زندگی نماییم و اقتصاد را هم نمی توان تعطیل کرد، اما از ستاد مبارزه با کرونا استان تهران درخواست می نماییم که اگر پروتکل های محکم تری مدنظر دارند اعلام کنند تا مدنظر قرار گیرد.