رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام كرد احتمال راه اندازی دادگاههای تجاری در ۵ استان

مدیرسا: رئیس اتاق بازرگانی ایران از برنامه ریزی جهت راه اندازی دادگاههای تجاری در ۵استان اطلاع داد و اظهار داشت: كمكی كه در شرایط كنونی می تواند به اقتصاد ایران صورت گیرد، باز كردن مسیر برای بخش خصوصی است.
به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، غلامحسین شافعی بامداد امروز ۱۰ خردادماه در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اقتصاد ایران، بهترین کار، هموار کردن مسیر فعالیت برای بخش خصوصی است، اظهار داشت: متأسفانه صدور مجوز شروع کسب و کارها در بعضی موارد بیشتر از یک سال به طول می انجامد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اضافه کرد: کندی در راه صدور کسب و کارها و مجوزهای مربوط به آنها، حتی می تواند شفافیت و سلامت را هم تحت تاثیر قرار دهد؛ این در شرایطی است که راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار می تواند شرایط را به نحو بهتری رقم بزند.
وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی ایران آماده ایجاد دادگاه های تجاری با همکاری قوه قضائیه است و از سال ۱۳۹۱ همزمان با تصویب قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، اقدامات عملی برای اجرای این قانون انجام نشده بود که این امر، لطمات زیادی را به اقتصاد ایران وارد آورد.
به گفته شافعی، ایجاد پنجره واحد، گام نخست در این حوزه است؛ این در شرایطی است که از مدتی قبل مکاتبه با وزیر اقتصاد برای ایجاد دادگاه های تجاری شروع شد و پیشنهاد ما این بود که در اولین مرحله در ۵ استان بزرگ این اقدام انجام شود؛ اما حالا جمع بندی بر آن شده است که ابتدا این دادگاه ها در تهران راه اندازی و سپس در سایر استان ها راه اندازی شود.