فراخوانی برای پشتیبانی از طرح های نوآورانه و فناورانه حوزه انرژی در ساختمان

مدیرسا: فراخوان ارسال طرح های نوآورانه و فناورانه حوزه انرژی در ساختمان منتشر گردید.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، این فراخوان که با ابتکار دستیار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نوآوری زیست بوم حوزه انرژی و با همکاری پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان و مرکز نوآوری و فناوری آب، محیط زیست و انرژی (آما) برگزار می شود، می خواهد تا فعالان بخش انرژی ساختمان را به نوآوری بیشتر ترغیب کند.
هوشمندسازی و کاربرد اینترنت اشیاء (IOT)، ذخیره سازی و پیک سایی انرژی، تحلیل داده و یادگیری ماشین در ساختمان و مواد پیشرفته، مصالح و عایق های نوین قسمتی از سرفصل های تعیین شده برای رقابت شرکت کنندگان است.
فعالان این حوزه و استارتاپ ها همین طور می توانند طرح های نوآورانه خودرا در زمینه انرژی های تجدیدپذیر و هایبریدی و راهکارهای نوین تولید و تبدیل انرژی در ساختمان برای دبیرخانه فراخوان ارسال نمایند.
حمایت های ویژه از طرح ها

سرمایه گذای مشترک مرکز نوآوری آما و شرکت های خدمات انرژی مطرح کشور، قسمتی از حمایت های در نظر گرفته شده برای طرح های منتخب ارسال شده برای این فراخوان است.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین زیرساخت فضای کار، آموزش های لازم و آزمایشگاه برای اجرای طرح ها نیز بخش دیگری از بسته حمایتی در نظر گرفته شده برای طرح های منتخب شمرده می شود.

همچنین برای حمایت بیشتر برخی از محصولات در چارچوب پایلوت های پروژه بهینه سازی انرژی و محیط زیست در ساختمان به صورت تضمینی خریداری و به کارگیری می شوند. کمک هزینه پشتیبانی از فروش محصولات به ساختمان های همکار نیز بخش دیگری از خدمات در نظر گرفته شده است.
طرح های منتخب، در چارچوب رویدادی که در تاریخ ۳ و ۴ تیر ماه امسال برگزار می شود، معرفی شده و سپس مورد حمایت قرار می گیرند. این رویداد در صورت مساعد بودن شرایط کرونا در کشور، به صورت استارتاپ ویکند در محل پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف برگزار می گردد.
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس اینترنتی http: //panel.amaitc.ir/register مراجعه کنند.

منبع: