مدیر مركز مدیریت راه های كشور خبر داد آخرین وضعیت جاده های شمالی كشور بعلاوه محورها و ساعات پرترافیك

به گزارش مدیرسا مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: طی امروز تا جمعه شانزدهم خردادماه افزایش حدود ۲۰ درصدی سفرها نسبت به متوسط اردیبهشت ماه پیشبینی می شود و ساعت اوج ترافیك برای مسیر رفت امروز بین ۱۵ تا ۲۱ و برای مسیر برگشت جمعه از ۱۴ تا ۲۱ برآورد می شود.
علی اکبر آشوری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برپایه الگوهای پیشبینی شده برآورد می شود سفرها در تعطیلات پیش رو نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری حدود ۲۰ درصد افزایش داشته باشد. البته بطور قطع از عید فطر کمتر خواهد بود، چون که برآوردها نشان داده است از استان های تهران و البرز در این ایام حدود ۲۵۰ هزار خودرو خارج خواهد شد که این میزان برای تعطیلات عید به ۴۰۰ هزار خودرو رسید.
وی با بیان این که برپایه الگوی پلاک های ثبت شده در اردیبهشت ماه و تعطیلات عید فطر بعد از استان تهران و البرز، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، گیلان و شیراز بیشترین سفرهای بین استانی را داشته اند، افزود: پیشبینی می شود ساعت اوج ترافیک امروز برای مسیر رفت از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و برای مسیر برگشت از ساعت ۱۴ تا ۲۱ روز جمعه شانزدهم خردادماه باشد که البته این یک برآورد کلی برای همه جاده ها و محورهای مواصلاتی کشور است.
مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: در جاده های شمالی کشور هم برای امروز از ساعت حدود ۱۴ ترافیک شروع می شود و به تدریج و با گذشت زمان این ترافیک تا حدود ساعت ۲۱ سنگین خواهد ماند بگونه ای که در محور تهران – کرج ترافیک از پل کلات از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امروز برآورد شده و برای مسیر برگشت در روز جمعه در همین محور از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و برای بامداد شنبه هم همین وضعیت در این محور پیشبینی می شود. همینطور در محدوده گچسر یعنی تقاطع آزادراه تهران – شمال و جاده چالوس امروز ساعت ۱۶ ترافیک شروع می شود و در ساعت ۱۷ تا ۲۱ به اوج خود می رسد.
آشوری افزود: همینطور در محور قزوین – رشت از محدوده لوشان تا رودبار از ساعت ۱۴ تا ۲۰ امروز ترافیک نیمه سنگین و سنگین پیشبینی می شود و در محور هراز هم بخصوص در محدوده پلور و گزنک از ساعت ۱۹ تا ۲۱ ترافیک سنگین برآورد شده است که برای مسیر برگشت در روز جمعه هم همین ساعات ترافیکی برآورد شده است، اما در محور فیروزکوه ترافیک نیمه سنگین از ساعت ۱۷ تا ۲۳ امروز بخصوص در اطراف محدوده شیرگاه برآورد شده است که البته کمتر از دیگر محورها و جاده های شمالی کشور است.
مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همینطور درباره ی اعمال محدودیت تردد در جاده های شمالی برپایه برآورد وضعیت ترافیکی محورهای مختلف اظهار نمود: برپایه الگوهای پیشبینی شده ترافیکی محدودیت های تردد پیشنهادی را به پلیس راهور اعلام نموده ایم و مردم می توانند از راه سامانه تلفن گویا و سایت ۱۴۱ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیش از انجام سفر نسبت به این محدودیت ها کسب اطلاع کنند.