از مسكن ملی در اندیشه شهریار چه خبر؟

مدیرسا: طرح اقدام ملی مسكن در شهر جدید اندیشه در چارچوب پنج پروژه با میانگین پیشرفت ۱۶.۴ درصد در حال اجراست. بنا بگفته مدیرعامل عمران اندیشه، پروژه های مسكونی، تجاری، خدماتی و فرهنگی در این شهر جدید نزدیك تهران با سرعت مناسبی پیش می رود.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، ۱۱ خرداد ماه سال قبل طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید اندیشه واقع در استان تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ خورد. الان این پروژه ۲۰۱۷ واحدی که به صورت مشارکت با بخش خصوصی پیش می رود در چارچوب پنج پروژه مسکونی با میانگین پیشرفت ۱۶.۴ درصد در حال اجراست. آنطور که مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه می گوید حدود ۳۰۰ واحد جدید نیز در آینده طراحی خواهد شد.
مهدی مسلم خانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در این شهر به ایسنا اظهار داشت: پروژه مسکونی ۵۴۵ واحدی لیلیان واقع در محله ۲ فاز ۴ اندیشه در زمینی به مساحت ۱۷ هزار و۷۹۱ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد درحال اجراست. پروژه مسکونی ۵۰ واحدی آپادانا در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۳۴۶۵ مترمربع واقع شده که از پیشرفت فیزیکی هشت درصدی برخوردارست.
وی ادامه داد: پروژه مسکونی ۱۷۶ واحدی نرگس واقع در محله ۷ فاز ۴ اندیشه در زمینی به مساحت ۵۷۰۷ متر مربع دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. پروژه مسکونی ۱۷۰ واحدی بنفشه واقع در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصد در حال اجراست.
مسلم خانی اشاره کرد: پروژه دیگر ۱۰۷۶ واحد مسکونی واقع در محله ایرانشهر مرکز شهر اندیشه است که در زمینی به مساحت ۶۰ هزار و ۱۶۶ متر مربع در ۴ زون A، B، C، D در شمال و جنوب بازار نقش اندیشه طراحی شده و از پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد برخوردارست.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه با اعلان اینکه همزمان با راه اندازی واحدهای مسکونی، تامین خدمات روبنایی برای رفاه شهروندان در اندیشه نیز پیش بینی شده است اظهار داشت: سه مجتمع تجاری با پیشرفت ۴۰، ۸۵ و ۸ درصد، یک پروژه مشارکتی خدماتی با پیشرفت ۸۷ درصد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد همچون طرح های خدماتی در حال راه اندازی در شهر جدید اندیشه است.
بنا بر این گزارش، شهر جدید اندیشه واقع در ۳۰ کیلومتری پایتخت، ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج و ۳ کیلومتری شمال شهریار قرار دارد که همچون شهرهای استان تهران شمرده می شود. این شهر با هدف سرریز جمعیت کرج و تهران در این منطقه برای سکونت ساخته شد که تاریخچه فاز یک آن به پیش از انقلاب اسلامی برمی گردد و الان دارای شش فاز است. جمعیت این شهر طبق آخرین آمارگیری رسمی بیش از ۱۲۰ هزار نفر برآورد شده که همچنان در حال رشد است.

منبع: