ازسرگیری پروازهای هواپیمایی تركیه به آمریكا

مدیرسا: تركیش ایرلاین پروازهای خودرا به چهار شهر بزرگ ایالت متحده آمریكا در نیمه دوم ماه جاری میلادی از سر خواهد گرفت.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، ترکیش ایرلاین بعنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه که یکی از فعالترین ایرلاین های منطقه خاورمیانه محسوب می شود، اخیرا اعلام نموده است که پس از برداشته شدن تدریجی محدودیت های دولت این کشور برای سفرهای هوایی و پروازهای بین المللی، چهار مقصد و شهر بزرگ در ایالات متحده آمریکا را تا قبل از اختتام ماه جاری میلادی ژوئن ۲۰۲۰ به خطوط پروازی خود اضافه خواهدنمود.
برمبنای گزارشی که در سایت simpleflying آمده است، این شرکت هواپیمایی از تاریخ ۱۹ ژوئن، سه روز در هفته از استانبول به شیکاگو و واشنگتن، از تاریخ ۲۲ ژوئن به میامی و از ۲۴ ژوئن به لس آنجلس پرواز خواهدنمود.
بگفته خیلی از کارشناسان و مفسرین فعال در حوزه هوانوردی به احتمال زیاد تعداد پرواز ها و مقاصد این شرکت هواپیمایی در ماه آینده میلادی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهدنمود.
البته ترکیش ایرلاین مقاصد اروپایی و آسیایی دیگری نیز را در برنامه پروازی خود اعلام نموده که همچون مهمترین آنها می توان به شانگهای، هنگ کنگ، سئول، دوحه، مینسک و آلماتی اشاره نمود.
هم زمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و وضع محدودیت های سختگیرانه دولت کشورهای مختلف، خیلی از شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان بمنظور حفظ سلامت و بهداشت جامعه و قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری، تمامی برنامه های پروازی خودرا لغو کرده و تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند.

منبع: