بسیج برای تولید ۵ محصول راهبردی كشاورزی در كشور همكاری می كند

مدیرسا: سازمان بسیج در تولید پنج محصول راهبردی گندم، جو، برنج، ذرت، كلزا و همین طور دامپروری با وزارت جهاد كشاورزی همكاری خواهدنمود.

به گزارش مدیرسا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به صورت ویدئو کنفرانس با فرماندهان بسیج در استان های مختلف و متخصصان حوزه کشاورزی و دامپروری سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: بخش کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور است که در اقتصاد بدون نفت و شرایط سخت تحریم ها به رشد اقتصادی کشور کمک کرده است.
وی با اعلان اینکه پیوند بسیج و بخش کشاورزی را به فال نیک می گیریم، اضافه کرد: بسیج نیز در شرایط سخت کشور همیشه حضور داشته و به بهبود وضعیت کشور کمک کرده است.
خاوازی با تاکید بر اینکه فعالیت بزرگی توسط بسیجیان در بخش کشاورزی در حال اجرا می باشد، اظهار داشت: نفوذ دانش به عرصه های تولید توسط بسیجیان اجرا خواهد شد که به خوبی طراحی شده است.
وی با اعلان اینکه این طرح، مبانی مردمی بسیار محکمی دارد، افزود: این حرکت و سایر حرکت ها در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های جهاد کشاوری در استانها تلفیق خوبی را خواهد داشت و در نتیجه شاهد جهش تولید واقعی در همه عرصه های زراعی، باغی، دامی و شیلات کشور خواهیم بود.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن دعوت از بسیج برای ورود به سایر بخش های کشاورزی، اظهار داشت: بسیج می تواند در امور جنگل، منابع طبیعی و امور اراضی به وزارت جهاد کشاورزی کمک نماید تا ما بتوانیم غذای مناسب و مفید را برای کشور تولید نماییم و شاهد پایداری در تولید باشیم.
به گفته خاوازی قسمتی از اطلاعات یکپارچه اطلاعات مورد نیاز بخش کشاورزی در بسیج طراحی شده که تلفیق آن با وزارت جهاد کشاورزی می تواند اتفاقات بسیار خوبی را برای این بخش رقم بزند.
وی با ابراز امیدواری برای همکاری بخش های مختلف شامل بسیج، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، آموزش و ترویج، اظهار داشت: یکپارچگی این سازمان ها سبب استفاده حداکثری از زحمات بسیج خواهد شد.
وزیر جهاد کشاورزی در آخر اظهار داشت: در آینده شاهد اتفاقات بسیار خوبی در بخش کشاورزی با همراهی بسیج خواهیم بود.
بر اساس این گزارش، در طرح «نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی»، سازمان بسیج در تولید پنج محصول راهبردی گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا و همین طور دامپروری با ۱۵ هزار مهندس کشاورزی به کمک امنیت غذایی کشور می آید و با وزارت جهاد کشاورزی همکاری خواهدنمود.

منبع: