عذرخواهی هواپیمایی معراج بابت اتفاق امروز

به گزارش مدیرسا شركت هواپیمایی معراج بابت لغو پرواز امروز تهران-كرمانشاه كه به دلیل نقص فنی و فرود اضطراری اتفاق افتاده بود، از مسافرانش عذرخواهی و اعلام نمود كه پرواز دیگری برایشان برنامه ریزی نموده است.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، پرواز امروز هواپیمای ایرباس ۲۳۰ هواپیمایی معراج به علت آنچه بروز نقص فنی و پاره شدن لوله هیدرولیک هواپیما اعلام شد، نافرجام ماند و خلبان مجبور شد تا دو بار فرود اضطراری را در فرودگاه مهرآباد تجربه کند.
شرکت هواپیمایی معراج در این راستا اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح ذیل است:
« به اطلاع می رساند که پرواز ۲۸۲۹ شرکت هواپیمای معراج به خاطر اشکال فنی در سیستم هیدرولیک از ادامه مسیر به کرمانشاه انصراف داده و سالم در فرودگاه مهراباد به زمین نشست که با تلاش گروه فنی اشکال بر طرف و جهت انجام مسیر باردیگر برنامه ریزی انجام شد ولی به خاطر خطا در سیستم الکترونیک هواپیما پس از بلند شدن خلبان به خاطر سلامتی مسافران تصمیم می گیرد جهت بررسی بیشتر از ادامه مسیر انصراف داده و به فرودگاه مهرآباد بازگردد.»
در ادامه این اطلاعیه آمده است: « بنابراین هواپیمای معراج جهت جابجایی مسافران به مقصد کرمانشاه یک پرواز با هواپیمای دیگر جهت ساعت ۲۰۵۰ برنامه ریزی نموده است.
ضمنا پس از نشستن هواپیما برای دومین بار هواپیما توسط متخصصین سازمان چک و برای پرواز مسیر بعدی آماده و در خط پرواز قرار گرفت. هواپیمای معراج از تاخیر بوجود آمده از تمام مسافران معذرت خواهی می نماید.»
گفتنی است، پرواز تهران-کرمانشاه امروز بعدازظهر هواپیمایی معراج پس از دو بار تلاش خلبان بی نتیجه ماند و نهایتا با دو فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.
در همین رابطه حسن رضایی فر، مدیر کل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی اظهار داشت: در ابتدا و بعد از نخستین فرود اضطراری لوله هیدرولیک این هواپیما تعویض شد و بر مبنای قانون و اختیاراتی که ایرلاین دارد، باردیگر مجوز پرواز به آن داده شد اما بعد از دو ساعت و ترک باردیگر مهرآباد به مقصد کرمانشاه، این هواپیما باردیگر به علت بروز همین نقص فنی به فرودگاه مهرآباد برگشت.