رئیس سازمان بورس: پیگیر واریز ۱۵۰ میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت هستیم

به گزارش مدیرسا رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: به صورت مرتب درحال پیگیری واریز مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار هستیم اما متأسفانه به دلایلی نمی توان زمان دقیقی را برای واریز این مبلغ مشخص کرد.

به گزارش مدیرسا به نقل از بازار سرمایه، محمد علی دهقان دهنوی در مورد روند بررسی طرح ۷+۳ که قرار بود بعنوان یک بازوی حمایتی در بازار سرمایه به اجرا درآید، اظهار نمود: مبحث هفت موردی که در جلسه سران قوا تصویب گردید، حالا هم درحال پیمودن مراحل اداری خود است.
وی اضافه کرد: به صورت مرتب درحال پیگیری بحث واریز مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار هستیم تا بین صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی هماهنگی لازم ایجاد شود، چرا هرچه سریع تر مشخص شود که این مبلغ مقرر است از کدام یک از منابع صندوق توسعه ملی از راه بانک مرکزی به صندوق تثبیت واریز شود، اما متأسفانه به دلایلی نمی توان زمان دقیقی را برای واریز این مبلغ به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه مشخص کرد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بیان نمود: اما به شخصه این اطمینان را به سهامداران می دهم که از طرف سازمان بورس به صورت مداوم پیگیر واریز مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه هستیم.
دهقان دهنوی در مورد واریز مابقی سود سهام عدالت، خاطرنشان کرد: هم اکنون پیگیر واریز مابقی سود سهام عدالت هستیم و امیدواریم که تا آخر این هفته بتوانیم به جمع بندی برسیم.
دبیر شورایعالی بورس خاطرنشان کرد: علت دیرکرد در واریز بخش دوم سود سهام عدالت به جهت آن است که از ۳۶ شرکت بورسی سرمایه پذیر چند شرکت سودی را فعلا به حساب سپرده گذاری مرکزی به منظور تجمیع مبالغ واریز نکردند، ما به آنها تا آخر این هفته فرصت داده ایم تا همکاری لازم را انجام دهند، در غیر این صورت قطعا اسامی آنها را منتشر خواهیم کرد.

منبع: