نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

مدیرسا: متوسط نرخ بیکاری منطقه یورو به زیر هشت درصد رسید.
به گزارش مدیرسا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا اختتام ماه ژوئن نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه ماه قبل به ۷.۷ درصد رسید. این نرخ در سطح اتحادیه اروپا با ۰.۳ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۷.۱ درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.
تخمین زده می شود تا اختتام این ماه ۱۴ میلیون و ۹۱۶ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۵۱۷ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۴۸۷ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۴۲۳ هزار نفر کاهش یافته است.
در میان کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۵.۲ درصد بوده است و بعد از این کشور، اسپانیا با ۱۵.۱ درصد و ایتالیا با ۹.۷ درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین نرخ بیکاری در هلند با ۳.۲ درصد مشاهده شده است و بعد از این کشور، مالت با ۳.۵ درصد و لهستان با ۳.۶ درصد قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۶.۲ درصد و فرانسه ۷.۳ درصد بوده است. در میان کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در آمریکا ۵.۹ درصد اندازه گیری شده است.
همین طور تا اختتام این ماه دو میلیون و ۹۶۷ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این مقدار، دو میلیون و ۴۳۱ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۶ و در سطح منطقه یورو ۰.۵ درصد کاهش داشته است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: