سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد قیمت بلیت پروازهای اربعین پنج تا شش میلیون تومان

به گزارش مدیرسا سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود به دنبال توافق صورت گرفته با شرکتهای هواپیمایی قیمت بلیت پروازهای اربعین اعلام شده و همه ایرلاین ها از فردا موظف شدند تا دهم مهرماه نسبت به عرضه بلیت با این نرخ اقدام نمایند.

به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، محمد حسن ذیبخش درباره آخرین جلسه برگزار شده بین سازمان هواپیمایی کشوری شرکت های هواپیمایی داخلی و تعدادی از مسؤلان سازمان حج و زیارت اظهار نمود: امروز جلسه ستاد اربعین در سازمان هواپیمایی کشوری برای تعیین نرخ نهایی بلیت پروازهای اربعین تشکیل شد و نتایج خیلی خوبی داشتیم.

وی ادامه داد: بر این اساس قیمت بلیت هواپیما برای پروازهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز به مقصد نجف پنج میلیون تومان به صورت دو طرفه و یکطرفه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پروازهای مشهد ۶ میلیون تومان به صورت دوطرفه و یکطرفه ۴ میلیون تومان تعیین شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: درصورتیکه هر کدام از شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی از این مبلغی که مورد توافق سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی هست تخطی کنند و نسبت به گرانفروشی اقدام نمایند، مسافران می توانند بوسیله سایت سازمان هواپیمایی و سامانه شکایات مردمی اقدام نموده، اساسا در سازمان باتوجه به پیش بینی صورت گرفته خیلی سریع نسبت به این مساله رسیدگی خواهد شد.

ذیبخش اشاره کرد: از مردم درخواست داریم که تحت هیچ شرایطی بلیت هواپیما را گرانتر از نرخ اعلام شده نخرند. البته قیمت بلیت هواپیما شرکت های هواپیمایی خارجی، ربطی به این مصوبه ندارد اما ظرفیت پیش بینی شده آنقدر هست که نیازی به پروازهای آنها نباشد.

وی با اعلان اینکه تعیین قیمت برای بلیت هواپیما و پروازهای اربعین توجه کنید تنها در بازه زمانی ۲۸ شهریورماه تا ۱۰مهر ماه است، اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی داخلی از فردا می توانند برمبنای نرخ های تعیین شده نسبت به فروش بلیت پروازهای اربعین اقدام نمایند. زائرین هم باید به این نکته توجه نمایند که اگر در سامانه سما ثبت نام کردند باید از داشتن ویزا اطمینان داشته باشند اما در صورتیکه که بلیت تهیه کنند ونتوانند ویزای خویش را بگیرند برمبنای مقررات پروازهای خارجی کنسلی بلیت آنها صورت خواهد گرفت.