وزیر صمت: بخش معدن یک بازار خودتنظیم می شود

به گزارش مدیرسا وزیر صمت اظهار داشت: در حوزه معاونت معدنی باید یک بازار خودتنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد نماییم و این مأموریت جدید با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر بورس است.

به گزارش مدیرسا به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین امروز (شنبه ۲۹ آبان) در مراسم تکریم و معارفه مدیران جدید وزارت صمت، با اشاره بر اهمیت حوزه معادن و صنایع معدنی، اظهار نمود: چهار مأموریت تمرکز بر مواد پیشرفته، صنایع منبع پایه، تکنولوژی های جدید و بازار، مأموریت های جدید این معاونت را در چارچوب «معاونت معادن و فراوری مواد» می سازند.
وزیر صمت با تکیه بر لزوم ارتباط مستمر شرکتهای دانش بنیان با صنعت خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی می توانند با تعریف پروژه مبتنی بر نیاز خود، تقاضا برای شرکتهای دانش بنیان را بوجود آورده و حوزه معدن را به لوکوموتیو فناوری کشور تبدیل کنند.
وی توجه به بازار را از دیگر تغییرات تعریف شده در این معاونت خواند و اضافه کرد: با تعریف قواعد و سازوکار در این بخش باید یک بازار خودتنظیم و با حداقل مداخله بیرونی ایجاد نماییم و این مأموریت جدید با تمرکز ویژه بر سازوکار بورس و مدیریت کنترل بازار مبتنی بر بورس است.
فاطمی امین تنظیم گری و تسهیل گری را از اولویت های اساسی وزارت صمت عنوان نمود که می بایست با حضور مدیران و کارشناسان اثربخش و توانمند تحقق یابد؛ بدین منظور تمرکز بر مبحث سرمایه انسانی در چارچوب پروژه بازآفرینی این وزارت خانه در دستور کار قرار گرفته است.
گفتنی است در این مراسم وزیر صمت طی احکام جداگانه ای رضا محتشمی پور را بعنوان «معاون معادن و فراوری مواد» و محمدرضا زین الدینی را بعنوان «مدیرکل منابع انسانی و رفاه» این وزارت خانه منصوب و با اهدای لوح تقدیر از زحمات و خدمات اسدالله کشاورز، معاون پیشین امور معادن و صنایع معدنی و خداداد بیرانوند مدیرکل سابق منابع انسانی و رفاه این وزارت خانه قدردانی کرد.
شایان ذکر است قائم مقام مدیرعامل بورس کالای ایران، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران، مشاور مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، مشاور مرکز پژوهشهای مجلس، مشاور معاون وزیر نفت در امور توسعه زنجیره ارزش و قائم مقام شرکت پروژه پتروشیمی سلمان همچون سوابق اجرایی مهندس رضا محتشمی پور است.

منبع: