رییس اتحادیه املاك هشدار داد برخورد با مشاوران املاک قلابی!

به گزارش مدیرسا رئیس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: بتازگی برخی دفاتر املاک به قصد فروش و اجاره، فایل های خودرا در اختیار افراد غیر قرار می دهند که ضمن به خطر انداختن امنیت صاحب خانه، تخلف صنفی شمرده می شود و به جد با این موارد برخورد می نماییم.
مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بتازگی دیده شده که برخی دفاتر املاک از افراد غیر دعوت می کنند تا فایلهای موجود را به فروش برسانند و اعلام می کنند اگر کسی واحد مورد نظر را به فروش برساند ۶۰ تا ۷۰ درصد پورسانت به او تعلق می گیرد. این کار تخلف است که ما طبق ماده ۲۸و با کمک نیروی انتظامی به جد با این دفاتر برخورد می نماییم. کما این که برمبنای گزارشهایی دریافتی در ایام اخیر نسبت به پلمب این اماکن اقدام کردیم.
وی ادامه داد: افرادی یک مکان را تحت عنوان دفتر املاک تجهیز می کنند و به کسانی که حرفه شان ارتباطی با مشاور املاک ندارد می گویند این فایل را برای ما بفروش و پورسانت دریافت کن. این موجب اختلال در کار مشاوران املاک می شود. صاحبان واحدهای صنفی باید از اتحادیه مجوز دریافت نمایند و کسانی که در دفاتر مشغول کار هستند باید آموزش ببینند. هرکسی نمی تواند نسبت به عقد قرارداد اقدام نماید.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اشاره کرد: طبیعتا برای فعالیت در دفاتر املاک باید آموزشها و مجوزهای لازم گرفتن شود و جدا با افرادی که به نیت سودجویی، افراد فاقد تخصص را به خدمت می گیرند در هر قد و قواره ای باشند برخورد می نماییم. اجازه نمی دهیم امنیت خانه مردم و همین طور امنیت شغلی مشاوران املاک دارای مجوز به خطر بیفتد.
خسروی با اعلان اینکه به کارگیری افراد غیر در دفاتر املاک، ضریب اطمینان را می کاهد اشاره کرد: در دهه ۷۰ شهرداری تهران دفاتری را دایر کرد و فهرستی از خانه هایی که برای فروش یا اجاره وجود داشت در اختیار متقاضیان قرار می داد. عده ای از این موقعیت سوءاستفاده کردند، به خانه مردم رفتند و سرقتهایی صورت گرفت که به تدریج آن مساله جمع شد.
وی اشاره کرد: هم اکنون مراجعات مشتری ها به خانه ها در دفاتر املاک ثبت می شود. مشاوران فرمی را به مشتری می دهند که مراجعات خود به خانه ها را در آن ثبت و امضا می کنند. این مساله برای امنیت کار بسیار اهمیت دارد.

منبع: