۱۱ پژوهشگر برتر بخش کشاورزی تجلیل می شوند

مدیرسا: در هفته پژوهش و فناوری، ۱۱ پژوهشگر و محقق برتر بخش کشاورزی تجلیل و ۶ دستاورد جدید تحقیقاتی معرفی و رونمایی می شود.

به گزارش مدیرسا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با بیان این مطلب اظهار داشت: فردا ۲۲ آذر در مراسم شروع به کار هفته پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی چهار پژوهشگر برتر یافته محور، دو پژوهشگر فناورمحور، یک پژوهشگر مرز علم، دو محقق مروج برتر، یک محقق از ایستگاه های برتر تحقیقاتی و یک نفر از مرکز رشد برتر تجلیل خواهند شد.
ارژنگ جوادی اضافه کرد: در این مراسم همین طور ۶ دستاورد تحقیقاتی جدید و برتر در زمینه های زراعی، باغی، واگذاری فناوری، صنایع غذایی و شیلات که تا انتهای سال ۹۹ به نتیجه رسیده اند، معرفی و رونمایی می شود.
وی گفت: از ۲۸ دستاورد تحقیقاتی که برای هفته پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی از موسسه های تحقیقاتی کشاورزی و دانشگاه های کشور ارسال شده، بعد از بررسی، در دور نهایی ۶ دستاورد برتر توسط گروهی متشکل از ذی نفعان و بخش های اجرائی، بخش خصوصی، کشاورزان نمونه و اتحادیه های حوزه کشاورزی، داوری و انتخاب شده اند.
معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه برگزاری این مراسم امسال از دایره وزارت جهاد کشاورزی به سطح ملی گسترش یافته است، اشاره کرد: امسال علاوه بر دستاوردهای برتر پژوهشگران، پژوهشگران و متخصصان بخش کشاورزی، دستاوردهای برتر پژوهشگران حوزه های علمی و پژوهشی دانشگاه های کشاورزی و سایر نهادهای حوزه کشاورزی در رقابت ها شرکت کرده و انتخاب شده اند.
وی اضافه کرد: مراسم هفته پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی به سبب تعداد پژوهشگران و پژوهشگران این بخش هر سال توسط سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج بطور شایسته انجام می شود.

منبع: