طبق مصوبه كمیسیون تلفیق؛ پنج هزار میلیارد تومان برای کاهش سود تسهیلات مسکن اختصاص یافت

به گزارش مدیرسا طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مبلغ پنج هزار میلیارد تومان برای کاهش سود تسهیلات مسکن جوانان در سال آینده اختصاص یافت.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ ضمن اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز (سه شنبه، ۱۲ بهمن) این کمیسیون، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق در مصوبه ای با تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای واردات خودرو برای بیمه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از عشایر بدون بیمه باقیمانده موافقت نمود تا تمامی این افراد دارای بیمه شوند.
وی اضافه کرد: همینطور تصویب گردید که از محل دریافت عوارض از عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی قابل نصب در کامپیوتر، تلفن های همراه و کنسول مبلغ ۱۰ درصد برای تولید بازی های کامپیوتری به سازمان بسیج اختصاص دهند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ افزود: کمیسیون تلفیق بودجه همینطور ۵ هزار میلیاردریال از محل واردات خودرو را به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در جهت توسعه و نگهداری و بروزرسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت اختصاص داد.
زارع خاطرنشان کرد: به باعث مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای بوجود آمده در بحث عوارض سیگار به فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت تا در تأمین گشت های انتظامی و تجهیزات ایستگاه های ایست و بازرسی اولویت دار به مصرف برسد.
وی تاکید کرد: در جهت اجرای عدالت اجتماعی و تأمین نیازهای ضروری و اشتغال محرومان، یک درصد از محل درآمدهای حاصل از عوارض خودرو و فروش سیگار به شکل مساوی به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص پیدا کرد؛ همینطور مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر مصرف سیگار بابت کاهش سود تسهیلات مسکن (خرید و ساخت) جوانان به صندوق ملی مسکن واریز می شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ افزود: طبق مصوبه این کمیسیون، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان هم صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی با اولویت شهرستان ها و روستاهای کم برخوردار می شود.
زارع در انتها تصریح کرد: مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت اجرای قانون تولید دانش بنیان به معاونت علمی و مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت ساخت خوابگاه بخصوص خوابگاه متأهلی در اختیار وزارت علوم قرار خواهد گرفت و مبلغ یک هزار میلیارد تومان هم جهت اتمام سالن های نیمه تمام ورزشی و فرهنگی بسیج در نظر گرفته خواهد شد.

منبع: