گیت باشگاهی چه مزیت هایی دارد و از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

در این مطلب می خواهیم تا به بررسی کامل این دستگاه بپردازیم؛ بدین جهت اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید،

به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، امروزه ورزش کردن تبدیل به یکی از تفریحات اصلی افراد شده است؛ بنا بر این تعداد باشگاه های تاسیس شده روز به روز درحال افزایش هستند. به جهت اینکه مدیران این مجموعه ها بتوانند بصورت کامل نظم و البته امنیت را برقرار کنند، باید از ابزارها و دستگاه های مختلف استفاده کنند. گیت باشگاهی یکی از بهترین دستگاه هایی بشمار می رود که می توان نسبت به نصب آن اقدام نمود. این دستگاه تشکیل شده از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است.
گیت های باشگاهی دارای مزایای گوناگونی هستند؛ بنا بر این بسیاری از افراد ترجیح می دهند وظیفه برقراری نظم را به آنها بسپارند. علاوه بر آن این دستگاه دارای انواع مختلفی بوده که همین موضوع تاثیر خودرا بر روی قیمت نهایی دستگاه اعمال کرده است. در این مطلب می خواهیم تا به بررسی کامل این دستگاه بپردازیم؛ بدین جهت اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید، تا انتهای این مقاله دنبال کننده ما باشید
گیت تردد باشگاهی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟
اگر بخواهیم یک نگاهی کلی بر روی سیستم گیت باشگاهی داشته باشیم، می توانیم اینطور بگوییم که تشکیل شده از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری است. جهت استفاده از بخش نرم افزاری نیاز است تا آنرا بر روی یک کامپیوتر نصب کنید. بخش نرم افزاری دارای قابلیت های مختلفی است که از مهم ترین آنها می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:
ثبت اشتراک ورزشکاران
لغو اشتراک ورزشکاران
تمدید اشتراک ورزشکاران
زمانی که یک ورزشکار برای ثبت نام به باشگاه مراجعه می کند، تمامی اطلاعات شخصی وی در نرم افزار مربوطه به ثبت می رسند. بسته به مدلی که گیت تردد دارد، ورزشکاران پس از ثبت نام می توانند از روش های مختلفی ورود و خروج خودرا به ثبت برسانند. بعنوان مثال اگر گیت کنترل تردد باشگاهی بصورت کارتی باشد، بعد از آن که مراحل ثبت نام به پایان رسیدند، به فرد یک کارت مخصوص داده می شود تا ورود و خروج خودرا با کمک آن به انجام برساند. همین طور اگر دستگاه با فرایندهایی همچون اثر انگشت و تشخیص چهره کند، نیاز است تا اطلاعات بایومتریک مراجعه کننده در نرم افزار مربوطه ثبت شوند.
حالا که با اطلاعات کلی سیستم نرم افزاری این گیت ها آشنا شدید، باید اطلاعاتی را نیز درباره بخش سخت افزاری در اختیارتان قرار دهیم. دستگاه گیت بخش سخت افزاری را تشکیل می دهد. در حقیقت بخش سخت افزاری با همکاری بخش نرم افزاری وظیفه هدایت افراد به داخل سالن را بر عهده می گیرد؛ بدین جهت می توانیم اینطور بگوییم که بخش سخت افزاری به تنهایی نمی تواند هیچگونه کاری را از پیش ببرد. پس باید برای باز و بسته شدن، نرم افزار اطلاعات ثبت شده را به اشتراک بگذارد.

مزیت های استفاده از گیت باشگاهی چیست؟
گیت های کنترل تردد باشگاهی توانسته اند مزایای مختلفی را به خود اختصاص دهند که از مهم ترین آنها می توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:
باشگاه از امنیت بسیار بیشتری برخوردار خواهد شد.
مدیریت باشگاه با راحتی بیشتری همراه خواهد بود.
در باشگاه نظم بصورت کامل برقرار شده و می توان فضا را به خوبی سامان دهی کرد.
افراد بصورت اختصاصی به باشگاه ورود پیدا کرده و از آن خارج می شوند.
تعداد افرادی که وارد باشگاه می شوند، بصورت کامل شمارش می شوند.
در نهایت میزان هزینه ها نیز تا حد بسیار شایان توجهی کاسته می شود.
موارد ذکر شده سبب شده اند تا استفاده از این گیت ها روز به روز افزایش پیدا کند و باشگاه ها به فضای امن تر و منظم تری تبدیل شوند.
چرا به گیت باشگاهی نیاز است؟
یکی از اساسی ترین سوالاتی که برای مدیران مجموعه به وجود می آید این بوده که چه نیازی به استفاده از گیت های باشگاهی وجود دارد. گاهی اوقات نیاز است تا بر روی ورود و خروج ورزشکاران نظارت بیشتری صورت بگیرد. این نظارت باید بدون هیچگونه خطایی باشد؛ بنا بر این می توان از یک سیستم هوشمند بهره برد. گیت های باشگاهی با بهره مندی از سیستم نرم افزاری می توانند بدون دخالت انسانی کار نظارت بر روی ورود و خروج را به خوبی انجام دهند.
زمانی که این گیت ها را نصب می کنید، دیگر نیازی به استفاده از نیروهای انسانی در تعداد بالا وجود نداشته و از این طریق می توانید منجر به کاهش هزینه ها در بخش خدمات شوید که یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می شود. زمانی که باشگاه ها شلوغ می شوند و در ساعتی بیش از اندازه مجاز افراد تردد می کنند، در آن صورت ممکنست پرسنل آن گونه که باید نظارت کافی را نداشته باشند؛ از این رو گیت باشگاهی به کمک باشگاه ها خواهد آمد و خطاها را تا حد بسیار شایان توجهی کاهش خواهد داد.
هر باشگاه می تواند تعداد گیت های مختلفی را در خود جای دهد. بطور کلی انتخاب تعداد گیت، بستگی به این دارد که تعداد سالن های باشگاه چقدر است. هر چقدر تعداد سالن های ورزشی افزایش پیدا کنند، به همان اندازه نیز باید تعداد گیت ها بیشتر شوند. پس اگر می خواهید ورزشکاران با سهولت بیشتری فرایندهای ورود و خروج را انجام دهند، می توانید نسبت به نصب آن اقدامات لازم را انجام دهید.

قیمت گیت تردد باشگاهی چقدر است؟
از جمله مهم ترین مباحثی که در ارتباط با این مساله می توانیم مطرح نماییم، قیمتی است که این گیت ها به خود اختصاص داده اند. این گیت ها در انواع مختلفی طراحی شده اند و برمبنای مدلی که دارند، توانسته اند خاصیت ها و مشخصات مختلفی را نیز به خود اختصاص دهند؛ به همین علت پیش از این که نسبت به خرید اقدام کنید، نیاز است تا بودجه ای که در دسترس دارید را کنار گذاشته و سپس مدل مورد نظر را برمبنای نیاز باشگاه خودتان خریداری کنید. از رایج ترین انواع گیت های تردد باشگاهی می توانیم به شیشه ای، اهرمی، تمام قد، ویلچری و… اشاره داشته باشیم. هر کدام از این مدلها دارای قیمت های متفاوت هستند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.