معاون بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان: سومین کشتی برنج حامل ۳۵ هزار تن در بندرشهید رجایی پهلو گرفت

به گزارش مدیرسا معاون بندری بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: با پهلوگیری سومین فروند کشتی حامل برنج با ظرفیت ۳۵ هزار تن در یکی از پایانه های اختصاصی بندر شهید رجایی تخلیه ای

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، منصور خرمشکوه با بیان پهلوگیری یک فروند کشتی فله بر حامل ۳۵ هزارتن برنج وارداتی از مبدا تایلند در بندر شهید رجایی اظهارداشت: باتوجه به ایام پایانی سال و ضرورت ذخیره سازی و تامین برنج مورد نیاز مردم در شب عید نوروز ۱۴۰۱، تخلیه این کالای اساسی برای ارسال هرچه سریع تر به سراسر کشور شروع شده است.
وی اظهار داشت: تخلیه این کشتی حامل برنج تایلندی ۷ روز دیگر تمام می شود و این کالای اساسی بعد از انجام تشریفات گمرکی، به سراسر کشور حمل می شود.
معاون بندری و امور اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به افزایش ۹۲ درصدی واردات کالای اساسی در بندر شهید رجایی بوسیله ۶۶ فروند کشتی طی ۱۱ ماهه امسال بیان داشت: طی مدت مورد اشاره ۶۲ هزار و ۹۴۸ تن برنج به این بندر وارد و از دو طریق حمل ریلی و جاده ای به استانهای مقصد ارسال شده است.
به گفته خرمشکوه، هم اکنون ۲ فروند کشتی حامل ۱۳۹ هزار تن گندم و جو در لنگرگاه بندرعباس برای پهلوگیری در اسکله های بندر شهید رجایی درحال درنوردیدن پروسه اسنادی خود هستند.
مجتمع بندری شهیدرجایی بندرعباس بزرگترین مجتمع بندری کشور به شمار می آید و از حیث کالای اساسی پس از بندر امام خمینی (ره) دومین مبدا ورودی این نوع کالا قلمداد می شود.

منبع: