پس از پنج سال پلاسکو بالاخره

به گزارش مدیرسا ساختمان پلاسکو که در دیماه سال ۱۳۹۵ آتش گرفت و فرو ریخت بالاخره بعد از پنج سال امروز با حضور مسؤلان راه اندازی شد.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، ساختمان جدید پلاسکو بعد از گذشت پنج سال از حادثه آتشسوزی دیماه سال ۱۳۹۵، امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، استاندار تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی، رئیس سازمان انرژی اتمی و کسبه آن راه اندازی شد.
هزینه ۴۰۰ میلیاردی ساخت پلاسکو
رئیس بنیاد مستضعفان در این مراسم اعلام نمود: گرچه بر مبنای حکمی که نهایی شده تقصیر بنیاد مستضعفان در حادثه پلاسکو ۱۶.۲ درصد بود و ما وظیفه ساخت مجدد آنرا نداشتیم اما به تنهایی و با صرف ۴۰۰ میلیارد تومان، پلاسکو را باردیگر ساختیم.
وی اضافه کرد: ما با ایمان این ساختمان را ساختیم نه با چرتکه اندازی. علاوه بر این با وجود ۶۰۰ کسبه در پلاسکو، این ساختمان به نمادی از تولید در صنعت پوشاک تبدیل گشته بود که در آینده هم همین اتفاق خواهد افتاد.
رئیس بنیاد مستضعفان، اضافه کرد: ساختمان پلاسکو به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع و در ۲۰ طبقه ساخته شد و سختی کار جایی بود که باید مشاعات، آسانسورها و پله برقی ها به این فضا اضافه می شد و در عین حال رضایت کسبه هم مورد توجه قرار می گرفت. از طرفی برای تأمین پارکینگ پلاسکو هزینه های آنرا یکجا به شهرداری پرداخت کردیم تا ایمن سازی آن به شهرداری واگذار شود.
وی اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که زمین جانبی ساختمان پلاسکو معروف به پارکینگ اکبر را در صورت دریافت مجوزهای لازم از شهرداری تهران و دیگر دستگاههای متولی مانند وزارت میراث و گردشگری بسازیم و به پارکینگی نمونه و مدرن تبدیل نماییم.
فتاح اظهار نمود: بنیاد مستضعفان بعنوان مالک ساختمان پلاسکو همزمان با شروع سال جدید مدیریت این ساختمان را به کسبه واگذار خواهد نمود و تا یکسال آینده پیمانکار این ساختمان در پلاسکو باقی می ماند تا مشکلات احتمالی این ساختمان را برطرف کند.
وی درباره هزینه های ساخت مجدد پلاسکو اظهار داشت: پیش از این و در ابتدای برنامه ریزی برای ساخت پلاسکو ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه برآورد کرده بودیم اما متاسفانه در سالهای گذشته همه چیز چند برابر افزایش قیمت پیدا کرد تا هزینه این ساختمان در بخشهای مختلف همچون هزینه های صدور پروانه، مجوزها و عملیات عمرانی به ۴۰۰ میلیارد تومان برای بنیاد مستضعفان برسد.
وی در انتها ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر آخر کار ساختمان پلاسکو صادر شود تا کسبه بتوانند اسناد خویش را تحویل بگیرند.