در گفت وگو با مدیرسا عنوان شد پرداخت ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح

به گزارش مدیرسا معاون اشتغال وزارت کار، پشتیبانی از طرح های اقتصادی اشتغال زا را از برنامه های مهم این معاونت عنوان نمود و از پرداخت ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر اطلاع داد.

محمود کریمی بیرانوند در مورد اقدامات صورت گرفته این معاونت در شش ماه گذشته در حوزه کارآفرینی به ایسنا، اظهار داشت: به منظور توسعه امور کارآفرینانه و بهره وری نیروی کار، ۴۰۰ هزار کارآفرین در سطح کشور شناسایی و ۴۶۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ساماندهی شده است.

وی اضافه کرد: ۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارت های کارآفرینی به دانش آموزان دختر و پسر در رده های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هم عرضه شده و جشنواره شناسایی و انتخاب ایده های برتر اشتغال زا و کارآفرینی در سرتاسر کشور با هدف توسعه و ترویج ایده پردازی برگزار شده است.

کریمی کاهش زمان صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به ۳ روز کاری و پشتیبانی از ۴۲ هزار مورد کسب و کار توسط مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه امور کارآفرینانه عنوان نمود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در ادامه درباره پرداخت تسهیلات اشتغال زا به طرح های اقتصادی، اظهار داشت: یکی از برنامه های حوزه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، پشتیبانی از طرح های اقتصادی اشتغال زا است که در این راستا ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ۳۰۵۲ طرح با اشتغال زایی ۹۲۸۴ نفر پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: همینطور ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تفاهمنامه با صندوق کارآفرینی امید برای ۶۹۰ طرح با اشتغال زایی ۴۶۵۹ نفر و ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر پرداخت شده است.

معاون اشتغال وزیر کار، طراحی و اجرای اطلس الگوهای اشتغال کشور را از دیگر اقدامات این معاونت در ۶ ماه گذشته برشمرد و اظهار نمود: هم اکنون ساماندهی نظام برنامه ریزی و سیاست گذاری اشتغال در کشور با همراهی دستگاه ها به منظور تکمیل اطلس الگوهای اشتغال زا در دست اقدام است. این اطلس سامانه ای هوشمند و مصور است که نشان داده است در هر نقطه از کشور چه نهادی چه تعداد شغل را با چه الگویی و برای کدام مخاطب بوجود آورده است.

به گفته کریمی بیرانوند، تابحال طی مذاکره با بیشتر از ۷۰ دستگاه بیشتر از ۱۹۵ الگوی اشتغالزایی احصا شده است.

منبع: