چند مسافر نوروزی با اتوبوس جابجا شدند؟

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: سفرهای نوروزی مردم در موج نخست نسبت به سال قبل ۱۶ درصد و نسبت به نوروز سال ۱۳۹۹ حدود ۱۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

داریوش باقرجوان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از ۲۴ اسفندماه سال قبل سفرهای نوروزی سال جاری با وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای شروع شد و تا آخر روز پنجم فروردین ماه حدود دو میلیون و ۹۵۰ هزار مسافر از پایانه های مسافربری با اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه پلاک عمومی جابجا شدند که نسبت به نوروز سال قبل و در قیاس با همین بازه زمانی ۱۶ درصد رشد را تجربه نمود.

وی با اشاره به اینکه این تعداد جابجایی مسافر در قیاس با نوروز دو سال قبل ۱۸۰ درصد رشد داشت، اضافه کرد: در نوروز سال ۱۳۹۹ به علت همزمانی با شیوع کرونا در کشور حدودا سفرهای نوروزی جاده ای بخصوص با وسایل حمل و نقل عمومی حدودا تعطیل شد و بنابراین شاهد افزایش چشم گیر در نوروز سال جاری نسبت به آن بازه زمانی هستیم.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: سفرهای نوروزی مردم در این بازه زمانی که حدودا میتوان گفت آخر موج نخست سفرهای نوروزی است، ۶۷.۲ درصد با اتوبوس، ۱۷.۲ درصد با مینی بوس و بقیه آن یعنی ۱۵.۶ درصد با سواری های کرایه پلاک عمومی انجام شده است.

باقرجوان اعلام نمود: به مردم سفارش می نماییم که پروتکلهای بهداشتی را در این سفرها و بخصوص برای موج دوم و بازگشت در سفرهای نوروزی رعایت نمایند و به صورت جدی از همه شرکتهای حمل و نقل جاده ای خواسته ایم تا به مساله ایمنی و بهداشت توجه نمایند. چون که به هیچ وجه در حوزه سلامت و ایمنی مردم با کسی تعارف نداریم و به صورت جدی با تخلفات در این عرصه برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: از همه مردم می خواهیم در صورت مشاهده تخلف در حوزه های مختلفی همچون قیمت بلیت اتوبوس و رعایت پروتکلهای بهداشتی، آنرا از راه سامانه تلفنی ۱۴۱، سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ و سایت ۱۴۱.ir سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به اطلاع ما برسانند تا به سرعت به آنها رسیدگی نماییم. چون که در روزهای نوروز به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایات، انتقادات و پیشنهادات مردم هستیم.