وزیر راه و شهرسازی وعده داد کلنگ ساخت ۲ میلیون خانه در شش ماهه اول زده می شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۷۰ درصد اراضی مورد نیاز برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است وعده داد که ۲ میلیون واحد مسکونی این طرح در شش ماهه نخست امسال عملیاتی شود.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی امروز در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس اعلام نمود که اکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین آماده شروع عملیات اجرائیست که با این میزان زمینی که آماده شده است به همراه شروع عملیات اجرائی بیش از ۸۸۰ هزار واحد مسکونی، بیش از ۷۰ درصد اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است.
وی ادامه داد: برمبنای آمار عملیات اجرائی ۸۸۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شروع شده است. همین طور حدود ۳۲۰ هزار واحد نیز وارد عملیات اجرائی شدند که مجموع آنها بالای یک میلیون در سطح کشور است.
قاسمی اشاره کرد: با برنامه ریزی هایی وزارت راه و شهرسازی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ سهم اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ۲ میلیون واحد مسکونی می رسد و با این احتساب، تلاش خواهد شد تا در زمانبندی اعلام شده واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی راه اندازی و تکمیل شود.

تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی
وی در بخش دیگری از سخنان خود تشکیل بانک زمین در وزارت راه و شهرسازی را همچون اقدامات مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بخش عمده اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن از اراضی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و انتظار می رود تا سایر وزارتخانه ها و ارگان ها در تامین اراضی برای اجرای مسکن همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
قاسمی اعلام نمود: ایجاد شهرها و شهرک های جدید از دیگر برنامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار دارد. در همین خصوص نیز حدود ۳۰ شهرک جدید در مراحل تغییر کاربری هستند و به زودی ایجاد خواهند شد.
وزیر راه و شهرسازی، تکمیل و واگذاری واحدهای مسکونی باقیمانده مسکن مهر را بیش از ۲۰۰ هزار واحد برشمرد و فعالیت برای اتمام این واحدها را یادآوری کرد.
در دیدار وزیر راه و شهرسازی با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان این وزارتخانه نیز حضور داشتند و در بخش مسکن گزارشی از اقدامات انجام شده توسط معاونان ارائه و بررسی موضوع حمل و نقل به جلسه دیگری موکول شد. همین طور در ادامه رضایی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این کمیسیون به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.