معاون وزیر تعاون مطرح كرد: تسهیل ایجاد مشاغل خانگی

به گزارش مدیرسا فارس معاون روابط کار وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: صدور مجوز برای مشاغل خانگی تسهیل شده تا کسانی که متقاضی هستند بتوانند به سادگی مجوز بگیرند.
علی حسین رعیتی پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت در اختتامیه جشنواره ملی حلوا ارده سنتی زرقان با اشاره به اینکه در سالی که به نام تولید و اشتغال نامگذاری شده تلاش بر این بوده که زمینه رونق تولید و اشتغال ایجاد شود، اظهار نمود: صدور مجوز کسب و کار و تسهیل آن از اقدامات درحال انجام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
او با اشاره به اینکه صدور مجوز برای مشاغل خانگی تسهیل شده تا کسانی که متقاضی هستند بتوانند به سادگی مجوز بگیرند، اظهار داشت: هم اکنون زمان صدور مجوز یک روز بیشتر زمان نخواهد برد، بوروکراسی و فرآیند اداری تولیدکنندگان را آزار می داد اما در حوزه وزارت کار این موانع به حداقل رسیده است.
رعیتی اظهار داشت: تسهیل شرایط بخصوص در مشاغل خانگی و جواز کارگاهی برای کمک و انگیزه کارگران تسهیل شده است و در ۶ ماه گذشته بیشتر از ۶۰۰ جواز کارگاهی صادر گردیده است و وزارت کار به دنبال این است که با اقداماتی سرمایه گذاری اجتماعی نظام را بیشتر کند.
او ضمن اشاره به ۴ کلان پروژه وزارت کار، اضافه کرد: ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی اولین کلان پروژه است که ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال جاری در نظر گرفته شده است همینطور ساماندهی صندوق های بازنشستگی از دیگر کلان پروژه ها است.
رعیتی با اشاره به اینکه رفاه مردم سومین پروژه برای رفع فقر مورد توجه است که تلاش بر این با هم افزایی این مورد پیش برود، اظهار داشت: مدیریت ۴۰۰ شرکت بزرگ کشور با وزارت کار است که برای ارتقای آنها تلاش گسترده شده تا این شرکت ها به سوددهی برسد و خدمات به جامعه هدف را بیشتر کند.
معاون وزیر کار با اشاره به اینکه سعی شده نماینده کارگری و کارفرمایی در تصمیم گیری های وزارت کار حضور موثری داشته باشند، اظهار داشت: صیانت از نیروی کار از اولویت های ما در سه جانبه گرایی است.
او افزود: در سال ۱۳ هزار حادثه ناشی از کار و ۸۰۰ نفر فوتی ناشی از این حوادث داریم و از تجارب دنیا برای حفظ و صیانت نیروی کار استفاده خواهیم کرد همینطور امنیت شغلی کارگران هم مورد توجه بوده است تا دغدغه کارگران را کمتر نماییم.
میراث ناملموس را جدی بگیریم
علیرضا پاک فطرت، رئیس مجمع نمایندگان فارس هم در این مراسم با اشاره به اینکه میراث ناملموس حلوای ارده یکی از ظرفیت های شهرستان زرقان است، اظهار نمود: بسته بندی مدرن و افزایش تولید این محصول می تواند خیلی از مشکلات اقتصادی شهرستان را حل کند.
او با اشاره به اینکه باید برای تولیدکننده ها ارزش قائل باشیم از تولیدکنندگان درخواست نمود که در این مراسم که با حضور معاون وزیر صمت است، بدون تعارف مشکلات خویش را مطرح کنند.
پاک فطرت ضمن اشاره به بوسه پیامبر (ص) بر دست کارگر اظهار داشت: این مورد نشان از اهمیت کار و تولید در نگاه اسلام است ازاین رو باید از تولید حمایت شود و کار فرهنگی امروز به سخنرانی نیست همه ما باید کار نماییم.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به اینکه شهرستان زرقان موقعیت بسیار خوبی دارد، خاطرنشان کرد: این شهر می تواند یک شهر ورزشی شود و خیلی از مسابقات لیگ برتر می تواند در اینجا برگزار گردد.
پاک فطرت با اشاره به اینکه شهرستان زرقان می تواند شهر فروشگاهی باشد و فروشگاه های بزرگ در آن زده شود، اضافه کرد: کارهای بزرگی میتوان در این شهرستان کرد و شهرداری باید اقدامات زیربنایی بیشتری توجه کند.