اهدای آپارتمان به دو خانواده تهرانی صاحب چهارقلو

مدیرسا: دو واحد مسکونی به دو خانواده تهرانی صاحب چهارقلو توسط وزارت راه و شهرسازی و در امتداد تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت اهدا شد.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، روز گذشته با حضور انسیه خزعلی ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و علیرضا جعفری ـ معاون وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید پرند، دو واحد مسکونی در شهرک آسمان شهر جدید پرند به دو خانواده تهرانی صاحب فرزند چهارقلو اهدا شد.
این خانه ها نیمی به نام مادر و نیمی به نام پدر چهارقلوها سند خورده است.
این رویداد، در امتداد تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت به دستور رئیس جمهور ـ سید ابراهیم رییسی و برمبنای پیشنهاد معاونت زنان و خانواده و با همت وزارت راه و شهرسازی انجام گرفت.
اهدای زمین یا خانه به خانواده های صاحب فرزندان چهارقلو منحصر در استان تهران نبوده و همزمان با سفرهای استانی رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت، خانواده های صاحب فرزند چهارقلو در استانها شناسایی شده و باتوجه به ظرفیت هر استان، زمین یا منزل مسکونی به آن خانواده ها داده شده است.
در تهران نیز این طرح مصادف با بازدیدهای استانی اعضای دولت و معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری انجام شد.

وزارت راه و شهرسازی همین طور باتوجه به تکلیف قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت درباب واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوارها بعد از تولد فرزند سوم و بیشتر، مقرر کرده تا متقاضیانی که تاریخ تولد فرزند سوم یا بیشتر آنها پس از تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰ باشد، می توانند با مراجعه به قسمت ثبت نام نهضت ملی مسکن در سامانه طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir با انتخاب گزینه “متقاضیان دارای سه فرزند به بالا (قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت) ” در بخش نوع سرپرستی، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بعد از ثبت نام از متقاضیان، در صورت واجد شرایط بودن متقاضی، سایر اقدامات حسب ضوابط و مقررات مربوطه انجام می شود.
به خانوارهای واجد شرایط در شهرهایی که زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارند زمین ۲۰۰ متری و در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر یک واحد مسکونی در اقساط ۱۰ ساله واگذار می شود که تا اواخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ حدود ۳۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند.

منبع: