رئیس كل بانك مركزی: نرخ ارز به زودی متعادل تر می شود

مدیرسا: رییس کل بانک مرکزی از فراهم شدن امکان انجام معاملات توافقی ارز در صرافی ها از هفته گذشته و بازار متشکل ارزی در روز گذشته آگاهی داد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، علی صالح آبادی بامداد امروز در برنامه زنده تلویزیونی درباره وضعیت بازار ارز اظهار داشت: باتوجه به شرایط خوب ارزی کشور و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی و همین طور پوشش حواله جات سامانه نیما انتظار داریم وضعیت بازار ارز به زودی بهبود یابد.
وی اضافه کرد: از هفته گذشته امکان انجام معاملات توافقی برای صرافی ها با هماهنگی کانون صرافان فراهم گردید، از امروز نیز این امکان در بازار متشکل ارزی به وجود آمده است و این امکان فراهم شده تا صرافان ارز را به نرخ مورد نظر صادرکنندگان خریداری کنند.
رئیس کل بانک مرزی اشاره کرد: آرامش بیشتری در ایام آینده در بازار ارز حاکم می شود و انتظار داریم قیمت ها متعادل تر شوند.
وی درباب عدم همکاری برخی بانکها با متقاضیان تسهیلات خرد اظهار نمود: امسال باتوجه به درج تسهیلات از قبیل وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در قانون بودجه، پرداخت آنها جزو اولویت های بانکی است که بانکها حتما باید به متقاضیان اعطا کنند.
صالح آبادی افزود: روز گذشته در شورای پول و اعتبار پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان به مستأجران مصوب شد که بر این اساس به مستأجران تهرانی ۱۰۰، کلان شهرها ۷۰ و سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان پرداخت می شود.
به گفته رییس کل بانک مرکزی این مبلغ، کمک ودیعه است و قبول داریم همه ودیعه مسکن را پوشش نمی دهد. وزارت راه و شهرسازی سامانه معرفی مستأجران به بانکها را راه اندازی کرده است.
رئیس شورای پول و اعتبار اشاره کرد: اولویت با پرداخت وام هایی است که قانون اعطای آنها را به متقاضیان تصویب کرده است.

منبع: