جزئیات بروز حادثه در پرواز مشهد – یزد

به گزارش مدیرسا مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی، «ترکیدن لاستیک هواپیما» را بعنوان عامل بازگشت و فرود اضطراری پرواز امشب مشهد – یزد در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اعلام نمود و اظهار داشت: همه مسافران در سلامت کامل هستند.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، دقایقی پیش خبری درباره فرود اضطراری هواپیمای مسافری مشهد – یزد شرکت هواپیمایی آسمان در فرودگاه مشهد به علت نقص فنی منتشر گردید که به قول روابط عمومی این فرودگاه، نقص فنی در لاستیک این هواپیما عامل آن بوده است.
محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: این پرواز ۹۶ مسافر داشت که بعد از شروع پرواز، خلبان اعلام نقص فنی در هواپیما می کند و زنگ اخطار هواپیما بنابراین روشن می شود.
وی درباره این که آیا نقص فنی در لاستیک هواپیما به علت ترکیدگی لاستیک یا بسته نشدن آن بوده است؟ اضافه کرد: خلبان بعد از مدت کوتاهی از بلند شدن هواپیما و انجام پرواز اعلام می کند که لاستیک هایش گرفتار ترکیدگی شده و نهایتا هواپیما در باند فرودگاه شهید هاشمی نژاد فرود می آید و مسافران به علت ایمنی در باند پیاده و از راه اتوبوس به سالن پرواز بازمی گردند.
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی افزود: بعد از پیاده شدن مسافران، این هواپیما برای چک شدن به آشیانه برگشت و چرخ های هواپیما از جانب مسؤلان فنی شرکت هواپیمایی آسمان تعویض شد و بعد از تایید نماینده سازمان هواپیمایی و مسئول فنی این شرکت هواپیمایی، باردیگر می تواند پرواز کند.
امانی بنی در پاسخ به این پرسش که “چرا با وجود چک شدن هواپیما پیش از پرواز، این مشکل در مدت زمان کوتاهی به وجود آمده است؟ اظهار داشت: این یک احتمال است که وجود دارد و امکان دارد به علت گرمای هوا چنین اتفاقی افتاده باشد، اما هر هواپیما پیش از پرواز توسط شرکت هواپیمایی چک می شود و مسئولیت آن با مسئول فنی ایرلاین مورد نظر است.

منبع: