به دلیل قوانین مربوط به ته لنجی؛ گله لنج داران اروندکنار از وزیراقتصاد

به گزارش مدیرسا لنج داران اروند کنار از وزیر اقتصاد و دارایی به علت قوانین محدود کننده ته لنجی در این بندر گله کردند که در این خصوص وزیر اقتصاد هم قول پیگیری مبحث را داد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی بامداد امروز وارد آبادان شد و جهت بررسی مشکلات به بندر اروندکنار رفت.
هنگام حضور وزیر اقتصاد و دارایی در بندر اروند کنار، گلایه لنج داران به اجرا نشدن طرح های در ارتباط با ته لنجی و محدودیت های اعمال شده در این حوزه عنوان شد و این که چرا گمرکات هندیجان، گناوه و دیلم این محدودیت ها را ندارند و بدون هیچ مشکلی واردات دارند.
سید احسان خاندوزی در پاسخ به گلایه های لنج داران اظهار داشت: با عنایت به آمار رسمی این گونه موارد و تفاوت یا تبعیض بین گمرکات در واردات ته لنجی تأیید نمی گردد چون ابلاغیه های لازم صادر شده اند.
لنج داران همینطور از افزایش قیمت تعرفه واردات لنج ها تا ۴۰ میلیون تومان و تخلیه شدن هشت لنج در دو ماه گلایه داشتند.
مدیرکل بنادر خوزستان در این دیدار لنج داران با وزیر اقتصاد از ساخت اسکله یک هزار تُنی در اروندکنار اطلاع داد و بیان نمود: این اسکله تا سه ماه دیگر افتتاح می شود.
«جلیل مختار» نماینده مردم آبادان در مجلس در این دیدار لنج داران با وزیر اقتصاد از برخورد سلیقه ای پلیس اقتصادی، مرزبانی و دریابانی گلایه و بیان نمود: پلیس اقتصادی، مرزبانی و دریابانی به قوانین صادر شده از جانب گمرک اهمیت نمی دهند و بارهای لنج داران را توقیف می کنند.
در این راستا لنج داران اعلام نمودند که به آنها بیشتر از ۳۰ وانت نیسان مجوز نمی دهند و فقط سالی دو بار اجازه واردات دارند.
همچنین لنج داران گفتند که می توانند در تمام بنادر کشور کار کنند ولی برای اشتغالزایی جانبی، فعالیت در استان خودشان را دوست دارند تا خانواده، اقوام و همشهریان خودمان سرکار بروند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این گلایه ها بیان نمود: شنبه در جلسه سران قوا مسائل مالیاتی برای لنج داران و مرزنشینان از راه قوه قضاییه، مجلس و هیئت دولت بررسی خواهد شد.