موافقت سازمان برنامه با پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن: وام مسکن روستایی، شنبه در گیشه بانکها است

بر مبنای نامه ای که از جانب رئیس جمهوری به رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشته شده، این سازمان با افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان موافقت نمود.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، بعد از کش و قوس های فراوان و با وجود بار مالی سنگین پرداخت یارانه های نقدی به دوش دولت، بنا بر دستور رئیس جمهوری، پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی از شنبه شروع می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ـ رئیس جمهوری طی نامه ای در چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهان مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان بودجه هم در اجابت دستور رئیس جمهوری با وجود برنامه دولت برای پیشگیری از هرگونه فشار بودجه ای تورم زا موافقت نمود که سقف تسهیلات مسکن روستایی افزایش یابد.
طبق اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از شنبه ۸ مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانکهای عامل، سقف مبلغ وام نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و فرایند دریافت وام جدید در سرتاسر کشور برای متقاضیان شروع می شود.
اکبر نیکزاد ـ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به نمایندگی از جامعه روستاییان کشور با ابراز خرسندی در مورد تسهیل بوجود آمده در طرح های توسعه روستایی از رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه تشکر کرد.
نیکزاد پیش از این هم گفته بود که بانک مرکزی بمحض دریافت ضمانت نامه مابه التفاوت ۱۳ درصد سود تسهیلات آمادگی پرداخت وام مسکن روستایی را دارد. شنیده می شود که بزودی ضمانت نامه توسط سازمان برنامه و بودجه صادر خواهد شد.

منبع: