جزئیات نقص فنی هواپیمای حامل رئیس قوه قضاییه

مدیرسا: پرواز شب گذشته هواپیمایی ایران ایر در راه بوشهر-تهران به علت بدی آب و هوا به فرودگاه اصفهان رفت و پیش از فرود با نقص فنی هم مواجه گردید.

به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، هواپیمای فوکر ۱۰۰ ایران ایر شب گذشته و حوالی ساعت ۲۱ از بوشهر به حوالی تهران رسیده بود و پیش از فرود در فرودگاه مهرآباد به علت وقوع طوفان و بدی آب وهوا خلبان تصمیم گرفت به فرودگاه اصفهان بعنوان فرودگاه جایگزین برود.

این هواپیما بنابراین به اصفهان تغییر مسیر داد اما در حوالی اصفهان با نقص فنی در سیستم ایرکاندیشن یا سیستم هوای فشرده مواجه گردید. به همین سبب خلبان بر مبنای پروتکل ها ارتفاع خویش را پیش از فرود کم کرد و در نهایت به سلامت و بدون مشکل در ساعت ۲۲: ۰۶ در فرودگاه اصفهان فرود آمد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده خبرنگار ایسنا از سازمان هواپیمایی، این هواپیما ۱۰۷ مسافر داشت که حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای و همراهان او هم در این پرواز حضور داشتند. در نهایت رئیس قوه قضاییه با پروازی دیگر به تهران بازگشتند اما مقرر شده تا هواپیمای دیگری از تهران به اصفهان پرواز کند و مسافران باقی مانده این پرواز را به پایتخت بیاورد.

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری به ایسنا اعلام نمود: هیچ یک از مسافران و خدمه در این پرواز لطمه ای ندیده و به علت افت فشار کابین، ماسک ها در اختیار مسافران قرار گرفته و هواپیما بدون مشکل در اصفهان فرود آمد.

منبع: