آخر ساخت نخستین خط ریلی مغناطیسی خاص چین

به گزارش مدیرسا چین اعلام نمود که ساخت نخستین خط آزمایشی این کشور را با استفاده از فناوری شناور مغناطیسی دائمی خاکی کمیاب (PML) تکمیل کرده است.
به گزارش مدیرسا به نقل از چاینا، خط مگلو که حدود ۸۰۰ متر طول دارد، «رنگین کمان» نامیده می شود و در شهرستان شینگوو، استان جیانگشی در شرق چین ساخته شده است.
خط آزمایشی که به صورت مشترک توسط دانشگاه علم و فناوری جیانگشی، گروه راه آهن چین لیووان (CRL)، شرکت صنعت فناوری پیشرفته راه آهن چین، شرکت آموزشی ویبولیتین و مرکز ملی نوآوری مواد عملکردی زمین کمیاب چین توسعه داده شده آماده استفاده قطارهای هوایی با سرعت و حجم متوسط و کم شده است.
با حداکثر سرعت طراحی شده ۸۰ کیلومتر در ساعت، سیستم ریلی حالا می تواند به قطار مگلو دو واگنه با ظرفیت حمل ۸۸ نفر خدمات رسانی کند.
این سیستم حمل و نقل به سیستم ماهواره ای ناوبری ۵G، سیستم موقعیت یاب BeiDou و فناوری های سنجش هوشمند مجهز شده است.
این مسیر با فناوری شناور مغناطیسی دائمی خاکی کمیاب می تواند قطارها را در حالت تعلیق نگه دارد که صرفه جویی در مصرف انرژی و سازگار با محیط زیست است.
چن گودنگ، مدیر کل گروه CRL اظهار داشت: رنگین کمان یک حالت حمل و نقل ریلی مقرون به صرفه است که سناریوهای کاربردی گسترده ای مانند حمل و نقل به نقاط دیدنی، اتصالات ترمینال فرودگاه، مراکز تجاری و شهرهای کوچک دارد.