سخنگوی گمرك مطرح كرد؛ تعیین تکلیف بیش از هزار خودرو توقیفی در گمرک طی روزهای آینده

به گزارش مدیرسا، لطیفی اظهار داشت: برمبنای تصمیمات گرفتن شده، بیش از ۱۰۶۲ دستگاه خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش در اماکن بندری و گمرکات کشور، طی روزهای آینده برای مزایده در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک گفت: گمرک ایران با ابلاغ تصمیم دادستانی برای ۱۰۶۲ خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش از گمرکات اجرائی خواست تا پروسه تحویل خودرو های مذکور را به نماینده سازمان اموال تملیکی برای انجام مزایده انجام دهند. خودرو های فوق اتومبیل هایی هستند که فاقد ثبت سفارش بودند که باید تعیین تکلیف آنها به زودی مشخص می شد.
به گفته او، برمبنای رای دادگاه و بخشنامه ششم شهریور گمرک باتوجه به دعوت نامه ای که دادستانی تهران برای مزایده ۱۰۶۲ دستگاه خودرو پرونده موسوم به ثبت سفارش انجام شده است و قرار شد در گمرکات انزلی، قم، بندر لنگه، گمرک غرب تهران، گمرک تهران (شهریار)، استان فارس، بوشهر، گناوه، شهید باهنر هرمزگان، مازندران و خرمشهر که این خودرو ها در این اماکن بندری و گمرکات هستند که باید پروسه تحویل خودرو ها تا ۲۷ شهریور از این اماکن به نمایندگان سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی حداکثر تکمیل شود.
لطیفی اظهار داشت: برمبنای مکاتبه مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک ایران به گمرکات اجرائی از روز دوشنبه ۲۲ شهریور به مدت ۱۰ روز ادارات استاندارد و محیط زیست می بایست نماینده خودرا به محل نگهداری خودرو های فوق اعزام کنند تا گواهی تائید را برای راهور صادر کنند.
سخنگوی گمرک کشور این را هم اظهار داشت: برمبنای مصوبات دولت ترخیص خودروهایی که حجم موتور آنها بالای ۲۵۰۰ سی سی بوده یا خودرو های آمریکایی یا خودروهایی که به سفارش آمریکا ساخته شدند ممنوعست و ظاهراً سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز برای خودرو های قاچاق یا فاقد مدارک مثبته ورود برای این نوع خودرو ها، انهدام فنی را دنبال می کند و موتورهای این خودرو ها نیز برای استفاده از فناوری های موجود در اختیار دانشکده های مهندسی و فنی کشور قرار خواهد گرفت تا دانشجویان در زمینه هایی همچون مهندسی معکوس از آنها بهره گیرند.

منبع: