افول ۱۳ ماهه قیمت مسکن در چین

به گزارش مدیرسا، قیمت مسکن در چین برای سیزدهمین ماه با تداوم مشکلات ملکی کاهش پیدا کرد.
به گزارش مدیرسا به نقل از بیزنس، قیمت مسکن در چین طی ماه سپتامبر برای سیزدهمین ماه سقوط کرد که این افول، چالش های کشور چین، برای مهار بازار رکود ملکی را نمایان می کند.
ارقام اداره ملی آمار چین نشان داد که قیمت خانه های نوساز در ۷۰ شهر، به استثنای مسکن دولتی، ۰.۲۸ درصد در ماه گذشته نسبت به ماه آگوست و زمانی که ۰.۲۹ درصد نزول داشت، کاسته شده است.
بازار ۲.۴ تریلیون دلاری خانه نوساز چین با وجود موجی از سیاست ها برای پشتیبانی از بازار، همچنان شکننده و فروش خانه و سرمایه گذاری در املاک به علت محدودیت های کووید صفر ضعیف است.
ریموند چنگ، رئیس تحقیقات چین و هنگ کنگ، قبل از انتشار داده ها اظهار داشت: خریداران بالقوه منتظر مشاهده نگرش ها در این بخش هستند. باآنکه اخیراً سیاست های حمایتی فزاینده ای هم از جانب تنظیم کننده ها و هم از جانب دولت های محلی وجود دارد اما زمان می برد تا تأثیرات این بحران از بین برود.
در همین حال رئیس جمهور چین، شی جین پینگ طی کنگره حزب حاکم سیگنال کمی از یک چرخش بزرگ برای سیاست های بازار مسکن چین و قوانین کووید عرضه کرد.
نظرسنجی اخیر بانک مرکزی نشان داد، ۷۳ درصد از خانوارها انتظار دارند که قیمت ملک در کوتاه مدت بدون تغییر بماند یا کاهش پیدا کند که نشان دهنده کاهش اعتماد مصرف کننده در بین چشم انداز تیره شغلی و تضعیف اقتصاد است.

منبع: