قیمت آهن باز هم ریزش کرد

به گزارش مدیرسا، بازار آهن آلات به روند کاهشی قیمت که از حدود ۱۰ روز قبل شروع شده ادامه داد و امروز تیرآهن و میلگرد در واکنش به افت قیمت ارز و طلا بین ۸ تا ۱۰ درصد ارزان تر شد.
به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، بررسی ها از بازار آهن نشان میدهد که همچنان روند کاهنده قیمتها در این بازار ادامه داشته است. امروز درب کارخانه هر کیلوگرم میلگرد آجدار ۱۰ با کاهش ۱.۶ درصد نسبت به روز سه شنبه ۲۴ هزار و ۶۳۰ تومان خرید و فروش شد. آخرین روز معاملاتی هفته قبل (سه شنبه ۱۶ اسفند) هر کیلو میلگرد ۲۵ هزار و ۳۰ تومان بود. میلگرد ۱۲ هم از کیلویی ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان به ۲۴ هزار و ۵۸۰ تومان رسید که افت ۱.۶ درصد را نشان میدهد.
اما بازار تیرآهن کاهش قیمت سنگینی را امروز تجربه کرد؛ بطوریکه هر شاخه تیرآهن ۱۴ در بنگاه اصفهان ۴ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان به فروش رسید که از افت ۱۰ درصد نسبت به ۱۶ اسفندماه حکایت دارد. هر کیلو تیرآهن ۱۴ هم با کاهش ۸.۶ درصد درب کارخانه ۳۲ هزار تومان بفروش رسید.
هم چنین انواع ورق کاهش بین ۳ تا ۷.۵ درصد را نسبت به روز سه شنبه تجربه نمود. هر رول ورق سیاه ۲ سایز ۱۲۵۰ فولاد مبارکه ۳۲ هزار و ۱۵۶ تومان به فروش رسید که ۷.۵ درصد کاهش را نسبت به روز سه شنبه نشان میدهد.
قیمت هر ورق رنگی فولاد مبارکه سایز ۱۲۵۰ هم ۶۳ هزار و ۴۸۷ تومان معامله شد که از کاهش ۲.۸ درصد نسبت به روز سه شنبه حکایت دارد. ورق رنگی چین هم در سایزهای ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ کاهش ۳.۴ درصدی قیمت را در بنگاه تهران تجربه نمود.
قیمت آهن همواره از نوسانات نرخ طلا و ارز تأثیر می گیرد. آخرین قیمتها در بازار ارز نشان میدهد دلار در بازار آزاد به کمتر از ۴۴ هزار تومان رسیده و احتمال افت مجدد قیمت آهن در بازار فردا وجود دارد.

منبع: