مدیركل راه و شهرسازی خوزستان عنوان كرد مشکل تأمین زمین در اهواز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

به گزارش مدیرسا، خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: برای تأمین زمین در شهر اهواز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گرفتار مشکل هستیم.

محمد حسین پناهی فر در نشست خبری که امروز، ۲۴ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: خوزستان شریان های مهم جاده ای دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند. در خوزستان دو منطقه داریم که از نظر جاده ای دارای اهمیت هستند که یکی اهواز و دیگری بندر امام است.

به گزارش مدیرسا به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: جاده های خوزستان دارای استهلاک بسیار زیادی هستند و حتی تصادفاتی که در جاده ها رخ می دهد به سبب تردد بسیار در این محورها است چونکه هیچ استانی وجود ندارد که ۱۱ شریان اصلی داشته باشد؛ باید به مشکلات این شریان های اصلی رسیدگی کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان ضمن اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن اظهار داشت: عمده زمینهای اهواز در حریم لوله های نفت و گاز هستند و به این دلیل برای تأمین زمین در شهر اهواز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن بشدت گرفتار مشکل هستیم.

پناهی فر در مورد شهر های جدید رامین و شیرین شهر اظهار داشت: بحث هایی در مورد جانمایی این دو شهر جدید مطرح بود و برای ایجاد انگیزه در شهروندان جهت خرید مسکن در این دو منطقه، برنامه ریزی برای اعطای منازل ویلایی انجام شده است و این آمادگی وجود دارد تا امکانات لازم برای سکونت شهروندان در این دو منطقه فراهم گردد.

وی افزود: زیرساخت هایی به این دو شهر رفته و هزینه هایی انجام شده است اما هیچکس مجبور نیست به این دو شهر برود. اگر کسی دوست داشته باشد می تواند در واحدهای آپارتمانی یا ویلایی این شهرها ساکن شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار نمود: در بحث مسئولیت های اجتماعی، شرکت هایی که برای مبادله کالا از طریق ها استفاده می نمایند، باید در جهت مسئولیت های اجتماعی، بعضی از هزینه کرد خویش را در راه های خوزستان هزینه کنند.

پناهی فر اظهار داشت: هزینه صرف شده مسئولیت های اجتماعی نفت برای جاده سازی عددی حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بود و انتظار می رود دیگر شرکت ها هم در این خصوص وارد عمل شوند و همکاری کنند.

منبع: