نگاهی به وضعیت اشتغال در آمریکا

به گزارش مدیرسا، رقم بیکاری ایالات متحده با ۲۱هزار نفر افزایش به ۲۴۸هزار نفر رسید.
به گزارش مدیرسا به نقل از اکونومیک، طبق گزارش وزارت کار آمریکا، تعداد مطالبات اولیه بیکاری تعدیل شده فصلی در ایالات متحده با ۲۱هزار افزایش به ۲۴۸هزار در هفته منتهی به پنجم ماه آگوست رسید. میانگین متحرک چهار هفته ای با ۲۷۵۰ افزایش نسبت به میانگین اصلاح نشده هفته قبل در ۲۳۱هزار نفر قرار گرفت.
در همین حال، نرخ بیمه بیکاری در هفته منتهی به ۲۹ جولای بدون تغییر نسبت به هفته قبل به ۱.۱ درصد رسید، چونکه تعداد بیمه شدگان یک میلیون و۶۸۴هزار نفر شد که ۸۰۰۰ نفر نسبت به ارقام اصلاح شده هفته قبل کاهش داشت.
میانگین متحرک چهار هفته ای یک میلیون و ۷۰۱هزار نفر بود که نسبت به هفته قبل ۹۲۵۰ کاهش ثبت نمود.
بر مبنای آخرین گزارش اداره آمار کار، تورم سالانه در ایالات متحده در ماه جولای به ۳.۲ درصد رسید در حالیکه در ژوئن این رقم، سه درصد بود. این رقم کمی کمتر از حد انتظار بود و به صورت ماهانه، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ۰.۲ درصد افزوده شد.
عامل اصلی افزایش ماهانه این شاخص، سرپناه بوده که بیشتر از ۹۰ درصد رشد قیمت را به خود مختص کرده است و بعد از آن بیمه وسایل نقلیه موتوری قرار دارد.
در همین حال، شاخص قیمت مصرف کننده بدون غذا و انرژی نسبت به سال قبل ۴.۷ درصد و نسبت به ژوئن ۰.۲ درصد افزایش داشته است. شاخص انرژی در ۱۲ ماه گذشته ۱۲.۵ درصد کاهش و شاخص غذا ۴.۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

منبع: