شروع جمع آوری آیفون ۱۴ و ۱۵ از بازار

به گزارش مدیرسا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: با هماهنگی ضابطان نسبت به جمع آوری کالای آیفون ۱۴ و ۱۵ اقدام خواهد شد.

حمیدرضا دهقانی نیا در گزارش مدیرسا به نقل از مهر در مورد خرید و فروش آیفون ۱۴ و ۱۵ اظهار نمود: سیاست ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ به بالا مورد تاکید است، چون که حدود یک درصد جامعه کاربر این کالای لوکس هستند، اما بیشتر از ۳۰ درصد سبد ارزی کشور را به خود مختص کرده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: برخورد با آیفون قاچاق ۱۴ به بالا در دستور کار قرار گرفته و این مورد به دبیر کمیسیون مقابله قاچاق کالا و ارز استان تهران ابلاغ گردیده است.
وی افزود: با هماهنگی ضابطان نسبت به جمع آوری کالای آیفون ۱۴ و ۱۵ قاچاق اقدام خواهد شد.
دهقانی نیا تصریح کرد: اگر شخصی به فروشنده ای که گفته کالا در آینده رجیستر می شود اطمینان کرده و آیفون ۱۴ به بالا خریده و حالا متوجه شده که کالا قاچاق است، می تواند با فاکتور به تعزیرات رجوع و از فروشنده شکایت کند.
همچنین طبق اعلام یاسر سوادکوهی مدیرکل هماهنگی مقابله با قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد آیفون ۱۵ هم به هیچ عنوان ثبت سفارشی صورت نگرفته و ورود آن حتی به صورت مسافری هم ممنوع می باشد و قاچاق به حساب می آید. ه م چ نی ن «دانگل های آی کاس» که آن تن دهی گوشیهای رجیستر نشده را فعال می کرد هم قاچاق محسوب شده و از سطح عرضه جمع آوری خواهند شد. اگر گوشیهای آیفون ۱۴ که به صورت مسافری وارد شده اند کد آنها در گمرک ثبت نشده باشد، هم جمع آوری خواهند شد.