وزیر راه: بازار مسکن را کنترل می کنیم

به گزارش مدیرسا، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تلاش می نماییم هم در قسمت زمین، هم در قسمت الحاق به محدوده های شهری و در قسمت روستایی عرضه قابل توجهی باشد تا در کنار پاسخ به متقاضیان، قیمت بازار را کنترل نماییم.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش در آئین بهره برداری از واحدهای مسکونی در استان فارس با اشاره به اینکه الان ۱۷ هزار واحد در شهر صدرا با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال ساخت است اظهار داشت: از امروز هم ساخت ۵۵ هزار واحد مسکونی در استان آغاز می شود.
وی از آماده سازی ۱۶۴۹ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت در فارس اطلاع داد.
بذرپاش از افتتاح ۱۰۱ کیلومتر بزرگراه در استان فارس اطلاع داد و خاطرنشان کرد: امروز علاوه بر آزاد راه شیراز اصفهان که روز گذشته افتتاح شد، ۱۰۱ کیلومتر بزرگراه هم افتتاح می گردد.
وی سرمایه گذاری این پروژه را حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی اعلام نمود.
وی با اشاره به اینکه در هشت سال پیش از دولت سیزدهم انباشتگی تقاضا در قسمت مسکن داشتیم و به گواه آمارها عرضه حداقل بود و پیک قیمت را تجربه کردیم که این یک اتفاق ناگوار بود، اظهار داشت: همه تلاش خویش را می نماییم که هم در قسمت زمین، هم در قسمت الحاق به محدوده های شهری، هم در قسمت روستایی عرضه قابل توجهی باشیم تا در کنار پاسخ به متقاضیان، قیمت بازار را هم کنترل نماییم.

منبع: