رئیس سازمان حمایت؛ اعتقادی به قیمت گذاری دستوری نداریم

به گزارش مدیرسا، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: دولت و وزارت صنعت، معدن تجارت برای کنترل بازار به جز برای کالاهای اساسی، در دیگر موارد به قیمت گذاری دستوری اعتقاد ندارد.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بنا بر اعلام سازمان حمایت، حسین فرهیدزاده اظهار داشت: اعتقاد دولت در حوزه کنترل بازار توجه به پروسه عرضه و تقاضاست. نگاهی به قیمت گذاری دستوری در دولت وجود ندارد و مجلس هم مصوبه ای داشت که قیمت گذاری دستوری را به جز برای کالاهای اساسی منتفی کرد.
وی اضافه کرد: البته مشکلاتی که در تامین برخی کالاها وجود دارد در قیمت و بر بازار تأثیرگذار است. اما آن چه که دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت در عرصه بازار دنبال می کند متعادل سازی بازار برمبنای عرضه و تقاضا است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب برای کنترل بازار اظهار داشت: امسال به شعار مهار تورم و رشد تولید مزین است. اگر کمی در فرمایشات رهبری دقیق شویم می بینیم هیچ راهی برای خروج از شرایط سخت اقتصادی جز تحقق همین شعار نداریم.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند. برای اینکه تمام بار در این شرایط بر دوش تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه های مختلف است. می دانیم که تولیدکنندگان مشکلات زیادی دارند. اما تنها راه ایجاد ثروت و رفاه اجتماعی برای مردم فقط پشتیبانی از تولیدکنندگان و افزایش تولید است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: یکی از کارهایی که برای تحقق اهداف اقتصادی کشور باید صورت گیرد، اتکا به شرکت های دانش بنیان و نهادهای مردمی است.
فرهیدزاده رعایت حقوق مصرف کنندگان را اصل اساسی موفقیت تولیدکنندگان عنوان نمود و اظهار داشت: مصرف کننده باید از کیفیت و قیمت مناسب کالا یا خدمات بهره مند شود، آگاهی لازم را دریافت کند و دسترسی مناسب به کالا و خدمات داشته باشد. سال ۸۸ انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف کننده با همین اهداف و برمبنای اسناد بالادستی تصویب گردید.
وی اضافه کرد: رییس جمهور بارها تاکید نمودند که اجحاف به تولیدکننده و مصرف کننده پذیرفتنی نیست و باید تعادلی دراین زمینه برقرار شود تا هر دو گروه منتفع شوند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: می دانیم که مشکلات زیادی برای تولیدکننده وجود دارد. ما و همکاران در وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای تسهیل شرایط تولیدکنندگان بیشتر تلاش نماییم. کوشش های زیادی هم در حال انجام می باشد. اما در قبال این گام ها انتظار داریم تولیدکنندگان برای ارتقا کیفیت تولید و افزایش رضایت مصرف کنندگان گام بردارند و کوشا باشند.

منبع: