تغییرات هفتگی قیمت سکه و طلا

مدیرسا: سکه تمام طرح جدید که شنبه هفته پیش ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشت، امروز با افزایش نزدیک به ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۹ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان رسیده است.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، بررسی بازار طلا نشان داده است که در هفته گذشته (۱۸ تا ۲۴ آذر ماه) از شنبه تا چهارشنبه قیمت اونس طلای جهانی حدود ۴۳ دلار کاهش اما در دو روز پنجشنبه و جمعه حدود ۵۸ دلار افزوده شد و به ۲۰۴۲ دلار رسید.
با این حال امروز شنبه ۲۵ آذر ماه (تا لحظه تنظیم گزارش) قیمت انس جهانی طلا با ریزش حدود ۲۰ دلاری روبرو شده و به ۲۰۲۱ دلار رسیده است.
بر این اساس مقایسه قیمتها در روز جاری با شنبه هفته گذشته (بازه زمانی یک هفته ای) نشان داده است که سکه تمام طرح جدید که شنبه هفته پیش ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشت، امروز با افزایش نزدیک به ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۹ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان رسیده است.
سکه تمام طرح قدیم هم که شنبه هفته پیش ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود امروز با ۶۰۰ هزار تومان افزایش، ۲۶ میلیون تومان قیمت خورده است.
نیم سکه که شنبه هفته پیش ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود امروز با ۳۰۰ هزار تومان ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه که شنبه هفته پیش ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود امروز با ۱۵۰ هزار تومان افزایش ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.
سکه های یک گرمی بانک مرکزی هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به شنبه هفته پیش به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
قیمت سکه (تا لحظه تنظیم گزارش) سکه قیمت امروز (تومان) حباب (تومان) سکه امامی (طرح جدید) ۲۹.۵۹۵.۰۰۰ ۵.۵۸۷.۰۰۰ سکه بهار آزادی ۲۶.۰۰۰.۰۰۰ ۱.۹۸۰.۰۰۰ نیم سکه ۱۵.۵۰۰.۰۰۰ ۳.۴۹۴.۰۰۰ ربع سکه ۱۰.۵۰۰.۰۰۰ ۴.۴۹۴.۰۰۰ سکه گرمی ۵.۸۰۰.۰۰۰ ۲.۸۴۴.۰۰۰
همچنین بررسی قیمت طلا هم مبین آن است که هر گرم طلای ۱۸ عیار شنبه هفته پیش ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان بود که امروز با حدود ۱۳ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.
قیمت طلا (تا لحظه تنظیم گزارش) طلا قیمت امروز (تومان) ۱۸ عیار ۲.۴۶۱.۵۰۰ ۲۴ عیار ۳.۲۸۲.۰۰۰ طلای دست دوم ۲.۴۲۸.۶۷۲ مثقال طلا ۱۰.۶۶۱.۰۰۰ انس طلا ۲۰ دلار و ۲۱ سنت

آنطور که فعالان صنعت طلا می گویند، بازار سکه و طلا از آغاز سال جاری و مخصوصاً طی ماه های گذشته، رکود شدید و سنگینی را تجربه کرده که ادامه دار هم شده و الان از نظر میزان تقاضا در شرایط بحرانی قرار گرفته است.

منبع: