جزییات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳؛ واردات خودرو های نو و کارکرده برقی مجاز شد

به گزارش مدیرسا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت صمت را مجاز کردند تا در جهت اجرای قانون هوای پاک و کاهش آلایندگی، انواع خودرو های سواری برقی نو و کارکرده را وارد کند.

به گزارش مدیرسا به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (سه شنبه ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، موادی را به تصویب رساندند.
بر اساس بند الحاقی ۱ تبصره ۹ ماده واحده این لایحه، در اجرای ماده (۹) قانون هوای پاک به منظور کاهش آلایندگی شهرها، واردات انواع خودرو های سواری نو و کارکرده با عمر کمتر از ۵ سال برقی و هیبریدی به داخل کشور مجاز بوده و حقوق ورودی خودروی برقی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرها در سال ۱۴۰۳ معادل نیم واحد درصد و برای سایر متقاضیان چهار واحد درصد و حقوق ورودی خودرو های تمام برقی – بنزینی (هیبریدی) پانزده واحد درصد تعیین می گردد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز است در برابر سرمایه گذاری در گسترش حمل و نقل عمومی برقی، توسعه زیرساخت های آن، انتقال فناوری و افزایش داخلی سازی خودرو های برقی – بنزینی (هیبریدی)، تخفیف در پرداخت حقوق ورودی واردات این نوع خودرو ها و قطعات منفصله آنرا اعمال نماید.

منبع: